| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Szkolenia > ABC szkoleń > Jak wybrać dobrego trenera sprzedaży?

Jak wybrać dobrego trenera sprzedaży?

Wiele firm, których pozycja na rynku zależy od dobrze zarządzanej grupy handlowców i od samych umiejętności sprzedaży tychże handlowców często przeoczy moment, w którym trzeba przeznaczyć „duże” pieniądze na cykliczne szkolenia w zakresie wzmacniania umiejętności sprzedażowych i kompetencji zarządzania zespołem.

Niejednokrotnie jest tak, że dobiera się trenerów względem ceny za szkolenie lub korzystając z wypromowanych firm szkoleniowych, poleceń itp.

Przeoczenie momentu, w którym niezbędna jest pomoc fachowca może spowodować duże problemy firmy i sięganie właśnie wtedy po pomoc trenera sprzedaży lub coacha gdy sytuacja jest poważna a niejednokrotnie krytyczna, jest decyzją obarczoną dużym ryzykiem.

Nie możesz pozwolić sobie wówczas nawet na najmniejszy błąd, który może kosztować zbyt wiele.

W takich momentach zarządzający firmą nie mają czasu na testowanie firm i trenerów sprzedaży, ponieważ każdy błąd może kosztować bardzo dużo a finalnie nawet dalsze istnienie firmy na rynku.

Jak w takiej sytuacji wybrać trenera sprzedaży aby skutecznie przeprowadził proces treningu zespołu handlowego kierując go na właściwy kurs do sukcesu a nie do regresu firmy?

Polecamy: Jak wybrać dobre szkolenie?

Teorii jest bardzo wiele, o których mogą Państwo przeczytać w różnych portalach internetowych. A wybranie właściwej firmy szkoleniowej lub właściwego trenera wymaga dużej wiedzy na temat szkoleń i dużego zaangażowania czasu i środków w celu weryfikacji efektów szkoleniowych nie opierając się jedynie na referencjach.

Obecnie na rynku pojawił się nowy trend finansowania szkoleń – weryfikuje on trenerów średnich, dobrych i bardzo dobrych. Jak ich łatwo i szybko rozpoznać?

Trener, który zna swoje możliwości i wie co potrafi zrobić z handlowcami i zespołem handlowym, jest trenerem z powołania a nie stronnikiem trenera, oczekuje swojego honorariom nie przed szkoleniem lub przed rozpoczęciem projektu szkoleniowego a mianowicie po konkretnym rezultacie swojej pracy czyli wzrostowi sprzedaży zespołu.

Obecne czasy nakładają na każdego z nas większe wyzwania. Wyzwaniem trenera sprzedaży jest ponadprzeciętna umiejętność otrzymywania ponadprzeciętnych wyników sprzedaży od przeciętnych handlowców.

Polecamy: Wybór firmy szkoleniowej

Tylko trener sukcesu znający swoje możliwości, pewny rezultatu swojej pracy nie boi się otrzymać swoją zapłatę w momencie widocznego rezultatu swojej pracy. Obecnie formy coraz częściej wybierają tego typu oferty. Szkolenia Based on Results – płatne po rezultacie zyskują na znaczeniu właśnie z wyżej wymienionych powodów.

Szkolenia Based on Results i treningi personalne oraz coaching to najlepszy element weryfikacyjny świadczący o umiejętnościach trenera. Jeżeli Twoja firma lub zespół potrzebuje szybkiej i skutecznej pomocy z konkretnymi rezultatami nie trać czasu i pieniędzy na weryfikację firm i trenerów na rynku, szukaj oferty Szkolenia Based on Results.

reklama

Ekspert:

Anna Kopciowska

Coach, Trener Biznesu, Rozwoju Osobistego i Motywacji

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Obecnie na rynku pojawił się nowy trend finansowania szkoleń – weryfikuje on trenerów średnich, dobrych i bardzo dobrych.
Obecnie na rynku pojawił się nowy trend finansowania szkoleń – weryfikuje on trenerów średnich, dobrych i bardzo dobrych.

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ogólnopolski Konwent Agencji Pracy

związek pracodawców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »