| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Spółki > Zakładanie spółki z o.o. przez Internet

Zakładanie spółki z o.o. przez Internet

Przy zakładaniu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością można wykorzystać wzorzec umowy i założyć firmę przez Internet. Jak założyć spółkę z o.o. przez Internet?


Czy można zmienić wzorzec po rejestracji?


Wspólnicy mogą dokonywać zmiany umowy spółki, nawet takich, które nie są uwzględnione w wypełnianym przez Internet wzorcu. Zmiana ta musi jednak nastąpić w formie aktu notarialnego.


Co po podpisaniu umowy?


Gdy umowa spółki z o.o. zostanie już zawarta upoważnieni użytkownicy muszą wypełnić listy wspólników, złożyć oświadczenia członków zarządu o wniesieniu wkładów na pokrycie kapitału zakładowego oraz wniosku o rejestrację spółki. Kapitał zakładowy należy wnieść w przeciągu 7 dni od dnia wpisania spółki do rejestru.


Zawierając umowę spółki z o.o. w sposób tradycyjny wymagana jest forma aktu notarialnego. Przy zakładaniu spółki za pomocą wzorca umowy nie jest potrzebny akt notarialny. Sąd rejestrowy rozpoznaje wniosek o wpis spółki z o.o. w terminie jednego dnia od jego wpływu. W przypadku gdy wniosek należy uzupełnić, sąd wezwie do uzupełnienie i rozpatrzy wniosek w terminie 7 dni od usunięcia wskazanej przez sąd przeszkody.


W trakcie siedmiu dni po zarejestrowaniu spółki przez Internet zarząd spółki musi złożyć w sądzie rejestrowym wzory podpisów członków zarządu, które będą złożone przez sędzią lub uwierzytelnione notarialnie. Do sądu należy również złożyć oświadczenia wszystkich członków zarządu, że wkłady na pokrycie kapitału zakładowego zostały przez wszystkich wspólników w całości wniesione, jeżeli oświadczenie takie nie zostało dołączone do zgłoszenia spółki.


Zobacz: Jak pozbyć się uciążliwego wspólnika ze sp. z o.o.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Nasiłowska

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK