| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Spółki > Egzekucja z udziałów w spółce z o.o. - skutki zajęcia

Egzekucja z udziałów w spółce z o.o. - skutki zajęcia

Wydawałoby się, że uregulowanie egzekucji z innych praw majątkowych, do których zalicza się także egzekwowanie z udziałów w spółce z o.o., jako odrębnego sposobu egzekucji wyjaśni wszelkie wątpliwości i wygasi wszelkie spory w doktrynie, które miały miejsce przed nowelizacją z 2 lipca 2004 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 172, poz. 1804). Jednak nowelizacja nie spełniła zamierzeń jej twórców i nie dość, że nie wyjaśniła wcześniejszych kontrowersji, to jeszcze stała się przyczynkiem do formułowania nowych argumentów po obu stronach sporu.

 7 N. Kobyłka, A. Pęczyk, Skutki zajęcia udziałów w spółce z o.o. - wykonywanie przez wierzyciela uprawnień korporacyjnych na podstawie kodeksu postępowania cywilnego, „Przegląd Prawa Handlowego” 2007, nr 3, s. 12; P. Zdanikowski, Glosa do uchwały SN z 14 września 2005 r., III CZP 57/05, Palestra 2006, nr 3-4, s. 291.

 8 S. Cieślak, Egzekucja sądowa z innych praw majątkowych po nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego z 2 lipca 2004 r., „Przegląd Prawa Egzekucyjnego” 2004, nr 7-9, s. 5.

 9 A. Kidyba, K. Kopaczyńska- Pieczniak, Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Oficyna 2007.

10 por. P. Telenga [w:] J. Bodio, T. Demendecki, A. Jakubecki (red.), O. Marcewicz, P. Telenga, M. P. Wójcik, Kodeks Postępowania Cywilnego. Praktyczny komentarz, Zakamycze 2005, s. 1369-1370.

11 N. Kobyłka, A. Pęczyk, Skutki zajęcia udziałów w spółce z o.o. - wykonywanie przez wierzyciela uprawnień korporacyjnych na podstawie kodeksu postępowania cywilnego, „Przegląd Prawa Handlowego” 2007, nr 3, s. 12.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Gosińska

Główna księgowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »