| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Sekretariat > Organizacja pracy > Podróże lotnicze przełożonego

Podróże lotnicze przełożonego

Jeśli Twój szef często lata służbowo najczęściej linie lotnicze proponują przeloty w klasie business, która zapewnia wysoki standard podróży.

Bilet jest ważny rok i nie nakłada na pasażera żadnych ograniczeń, co do czasu rozpoczęcia podróży i może ona trwać dowolną liczbę dni, tygodni,i a ewentualna zmiana rezerwacji nie pociąga za sobą dodatkowych opłat.

Jeśli nie ma pewności co daty powrotu szefa kasa wystawia bilet otwarty (open) bez daty powrotu. Rezerwacji dokonuje się wtedy w przedstawicielstwie PLL LOT lub w biurze miejscowych linii lotniczych.

Jednak pamiętaj że cena takiego biletu jest kalkulowana według taryfy normalnej, czyli najwyższej.Jeśli podróż jest zaplanowana wcześniej warto skorzystać z taryf specjalnych oferowanych najczęściej w klasie ekonomicznej.

Polecamy: Wyjazdy zagraniczne a zwrot wydatków

Oferta ta pozwala co prawda na redukcję kosztów, jednak posiada szereg ograniczeń: minimum i maksimum pobytu, zmiany rezerwacji, ograniczenia do przewozu konkretnym przewoźnikiem, restrykcje dotyczące terminu dokonania i/lub wykupu biletu. Im więcej ograniczeń dla pasażera tym bilet tańszy.

Lot posiada różne programy dla firm jak np. LOT dla firm, program ten został stworzony z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach. Za wszystkie zakupione i zrealizowane bilety zbierane są dla firmy punkty, które są wymieniane na nagrody w postaci biletów lotniczych, podwyższenia klasy podróży itp.

Wszystkie bilety zarejestrowane w programie zachowują możliwość zbierania mil w programie Miles& More. Przy czym firmy mogą zbierać punkty na konto LOT dla firm, a osoby podróżujące jednocześnie mogą gromadzić mile za które czekają ich dodatkowe nagrody.

Polecamy: Choroba podczas delegacji służbowej

Pamiętaj, że jeśli podróż szefa obejmuje kraje Bliskiego Wschodu, to podróż należy zaplanować na pierwszą połowę tygodnia, w Iranie świętują w piątek, a w Izraelu w sobotę, z kolei dla chrześcijan dniem świątecznym jest niedziela.

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jeśli nie ma pewności co daty powrotu szefa kasa wystawia bilet otwarty (open) bez daty powrotu.
Jeśli nie ma pewności co daty powrotu szefa kasa wystawia bilet otwarty (open) bez daty powrotu.

Ważne rozmowy o biznesie i nie tylko….49.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ogólnopolski Konwent Agencji Pracy

związek pracodawców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK