| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Samochód > Zakup / zbycie > Zwrot wyleasingowanego auta

Zwrot wyleasingowanego auta

Przedmiot leasingu można zwrócić. Należy jednak liczyć się z tym, że firma leasingowa sprzeda go znacznie poniżej zobowiązania i w konsekwencji trzeba będzie sporo dopłacić.

Jeżeli klient zwraca przedmiot leasingu, umowa jest zamykana, wyliczane jest zobowiązanie klienta wynoszące sumę zdyskontowanych pozostałych do zapłaty opłat leasingowych łącznie z wykupem i przedmiot po wcześniejszej jego wycenie trafia do sprzedaży.

Uzyskana w trybie aukcji cena jest zaliczana na pokrycie zobowiązania klienta. Jeżeli jednak uzyskana cena sprzedaży nie pokrywa całości zobowiązania wynikającego z umowy to ową różnicę musi pokryć klient.

Jeżeli cena sprzedaży jest wyższa niż zobowiązanie to najczęściej firma leasingowa nie zwraca swoim klientom tej nadwyżki.W roku 2007 z powodu bardzo dużego popytu na środki transportu ceny ich zakupu, a przez to wartości zaciąganych zobowiązań na ich finansowanie były duże i obecnie, mimo dwóch lat płacenia rat, kwoty pozostałe do spłaty bywają większe niż wartości rynkowe tych pojazdów.

Polecamy: Samochód poleasingowy alternatywą dla małej firmy

W konsekwencji zwracając taki przedmiot leasingu klient musi liczyć się z tym, że firma leasingowa sprzeda go znacznie poniżej zobowiązania i w konsekwencji trzeba będzie sporo dopłacić.

Polecamy: Zasady prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu

reklama

Ekspert:

Sławomir Buchta

Specjalista ds. leasingu

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Zwrot wyleasingowanego auta
Zwrot wyleasingowanego auta

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Poradnia Kanoniczna

Poradnia została założona przez dwóch absolwentów jedynego w Polsce Wydziału Prawa Kanonicznego znajdującego się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »