| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Samochód > Samochód a pracownik > Praca dla studentów w branży motoryzacyjnej

Praca dla studentów w branży motoryzacyjnej

Według danych GUS absolwenci długo szukają pracy, szczególnie wtedy, gdy nie mogą pochwalić się żadnym wcześniej nabytym doświadczeniem. Istotne jest więc rozwijanie swoich zainteresowań, umiejętności i rozpoczynanie kariery zawodowej już w czasie studiów.

Planowanie kariery warto zacząć od swojej pasji. Ważne jest określenie tego, co lubimy robić, co sprawia nam przyjemność. Idąc w tym kierunku, wiążąc swoje zainteresowania z karierą, możemy się spodziewać, że przyszła praca będzie dawała nam satysfakcję. Znając swoje umiejętności i preferencje, warto zorientować się w sytuacji na rynku pracy, wyznaczyć swojej cele i przystąpić do działania.

Młodzież, która dość szybko wchodzi na rynek pracy, poszerza swoje horyzonty i zaznajamia się z brutalną rzeczywistością, dzięki czemu po ukończeniu studiów nie czuje się zupełnie bezradnie. Praktyki, staże czy praca na zlecenie mogą pomóc młodemu człowiekowi w wyznaczeniu ścieżki kariery. Często po ukończeniu studiów absolwent może liczyć na dalszą współpracę na wyższym stanowisku w tym samym zakładzie pracy.

Praktyki, staże i praca w firmach motoryzacyjnych pomagają młodym ludziom podnosić kwalifikacje i zapewniają rozwój w międzynarodowym środowisku. Nawet w trudnych czasach pracodawcy poszukują obiecujących kandydatów. Wiele firm zatrudnia studentów, gdyż ci chętnie garną się do pracy, interesują się motoryzacją i preferują elastyczny czas pracy.

Zobacz: Jak dostać pracę w motoryzacji?

Godziny i wymiar czasu pracy dostosowywane są do możliwości młodych pracowników, co pozwala im godzić zajęcia na uczelni z pracą. Stawki godzinowe dla studentów wahają się od 7 do 12zł netto. Mogą oni liczyć na zatrudnienie na podstawie umów czasowych, umów-zlecenie czy umów o dzieło.

Firmy motoryzacyjne najczęściej poszukują do odbycia praktyk i staży studentów wyższych uczelni technicznych, którzy mogą pochwalić się komunikatywną znajomością języka angielskiego, mile widziana jest również znajomość francuskiego czy niemieckiego. Pracę w motoryzacji znajdują studenci i absolwenci automatyki, elektroniki, mechaniki czy inżynierii materiałowej. Poszukiwani są także informatycy i specjaliści w działach planowania i zarządzania produkcją. Pracodawcy cenią sobie osoby, które szybko przyswajają wiedzę, potrafią przystosować się do nowych warunków pracy, są elastyczne, mogą wykazać się precyzją i wysoko rozwiniętymi umiejętnościami komunikacyjnymi.

Zobacz: Co może poprawić sytuację na rynku motoryzacyjnym?

Autor: Natalia Krapacz

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Polska Izba Biegłych Rewidentów

Samorząd zawodowy biegłych rewidentów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK