REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wady i zalety samochodu służbowego

Katarzyna Gara
Wady i zalety samochodu służbowego
Wady i zalety samochodu służbowego

REKLAMA

REKLAMA

W dzisiejszych czasach samochód służbowy jest takim samym narzędziem pracy jak telefon czy komputer. Jakie posiada wady i zalety? Przeczytaj.

Pracownik posiadający samochód firmowy siłą rzeczy jest bardziej dyspozycyjny i bardziej lojalny w stosunku do swojego pracodawcy. Największą wadą takiego auta jest wysoki koszt zarówno samego zakupu jak i utrzymania. Dużym wyzwaniem dla pracodawców jest również przekonanie użytkownika do bezpiecznej jazdy i dbałości o powierzony mu pojazd.

REKLAMA

Właściwe użytkowanie samochodu – jak tego dopilnować?

REKLAMA

Pracownicy korzystający z samochodów firmowych bardzo często nie przywiązują wagi do dbałości o czystość czy bezpieczną jazdę. Aby wymusić na pracowniku właściwe korzystanie z samochodu należy w swojej firmie wprowadzić politykę samochodową – czyli jasne i klarowne zasady którymi użytkownicy mają się kierować.

W PS określa się zasady przekazania samochodu pracownikowi, kiedy i gdzie może on być tankowany i parkowany, na kim spoczywa obowiązek przeglądów i napraw, jak ma zachować się kierowca w razie wypadku itp. W dokumencie tym powinien znajdować się również taryfikator kar i nagród dla pracowników. Inną metodą, która w doskonały sposób motywuje do szanowania służbowego samochodu jest zaoferowanie pracownikowi możliwość odkupienia auta po okresie eksploatacji.

Polecamy: Pracodawca odzyska wartość utraconego samochodu służbowego

Samochód jako koszt

Utrzymanie floty samochodowej jest dla każdej firmy nie lada wydatkiem. Ich zakup wiąże się z jednorazowym wydatkiem rzędu kilkuset tysięcy złotych, nie wspominając już o późniejszym utrzymaniu pojazdów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Każdy przedsiębiorca stara się niwelować koszty poprzez rozpatrywanie alternatyw finansowych, takich jak: leasing, wynajem długoterminowy, kredyt, gotówka. Szuka również oszczędności uzyskanych dzięki kartom paliwowym czy umowom z sieciami serwisowymi.

Samochód jako wizytówka

REKLAMA

Jeśli przedsiębiorca przestanie patrzeć na samochody służbowe jedynie z perspektywy ponoszonych kosztów, może okazać się, że taki pojazd ma wartość również niematerialną. Wówczas może on stać się na przykład wizytówką firmy lub kartą przetargową w walce o najlepszych pracowników na rynku pracy. Najlepsi pracownicy muszą być nieustannie motywowani i nagradzani, aby wyrażali chęć ciągłego doskonalenia swoich umiejętności i osiągania coraz lepszych wyników. Odpowiedni samochód firmowy jest znakiem prestiżu danej firmy, wyposażając swoich pracowników w służbowe auta wysyłamy sygnał o wysokiej jakości naszego przedsiębiorstwa.

Dodatkową możliwością wykorzystania samochodu służbowego jest umieszczenie reklamą na jego masce. Nazwa czy logo firmy widniejąca w odpowiednim miejscu będzie ruchomą reklamą. Dzięki temu nasza marka powinna stawać się coraz bardziej rozpoznawalna.

Polecamy: Masz samochód służbowy - uważaj na zmiany w przepisach

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Troska i zrozumienie w kontakcie z pacjentami – klucz do profesjonalnej opieki zdrowotnej
    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    REKLAMA

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    REKLAMA

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    REKLAMA