| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Samochód > Samochód a pracownik > Sposób obliczania należności z tytułu podróży służbowej

Sposób obliczania należności z tytułu podróży służbowej

Za odbytą podróż służbową przysługuje nam dieta, pokrycie wydatków stosownie do uzasadnionych potrzeb, a także zwrot kosztów za wykorzystanie samochodu, niebędącego własnością pracodawcy.

Świadczenia otrzymywane przez pracownika od zakładu pracy stanowią także podstawę naliczania składek ZUS. Zwolnione są jednakże diety i inne należności za czas podróży służbowej pracownika.

Pan Tadeusz Nowak otrzymał polecenie wyjazdu w sprawach służbowych poza miejscowość w której znajduje się siedziba firmy. Pracownik zgodził się odbyć podróż służbową samochodem prywatnym. Pracownik otrzymał polecenie wyjazdu służbowego na piśmie. Pobyt na targach został potwierdzony w miejscu organizacji targów. Po powrocie z tragów pracownik przedstawił pracodawcy rozliczenie z podróży służbowej, załączając ewidencję przebiegu pojazdu. Ponieważ podróż nie trwała dłużej niż 8 godzin – pracownikowi nie przysługują diety. Nie poniesiono dodatkowych kosztów. Pracodawca zwraca pracownikowi kwotę 52,14 zł wynikająca z ewidencji przebiegu pojazdu.

Autor: Wanda Karasińska. Artykuł jest fragmentem książki Samochód w firmie 2010. Wydawnictwo Wszechnica Podatkowa

reklama

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Sposób obliczania należności z tytułu podróży służbowej
Sposób obliczania należności z tytułu podróży służbowej

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Monika Wolska-Bryńska

Radca prawny w Departamencie Kontroli Podatkowych w Kancelarii Prawno-Podatkowej Mariański Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »