| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Samochód > Samochód a pracownik > Sposób obliczania należności z tytułu podróży służbowej

Sposób obliczania należności z tytułu podróży służbowej

Za odbytą podróż służbową przysługuje nam dieta, pokrycie wydatków stosownie do uzasadnionych potrzeb, a także zwrot kosztów za wykorzystanie samochodu, niebędącego własnością pracodawcy.

Świadczenia otrzymywane przez pracownika od zakładu pracy stanowią także podstawę naliczania składek ZUS. Zwolnione są jednakże diety i inne należności za czas podróży służbowej pracownika.

Pan Tadeusz Nowak otrzymał polecenie wyjazdu w sprawach służbowych poza miejscowość w której znajduje się siedziba firmy. Pracownik zgodził się odbyć podróż służbową samochodem prywatnym. Pracownik otrzymał polecenie wyjazdu służbowego na piśmie. Pobyt na targach został potwierdzony w miejscu organizacji targów. Po powrocie z tragów pracownik przedstawił pracodawcy rozliczenie z podróży służbowej, załączając ewidencję przebiegu pojazdu. Ponieważ podróż nie trwała dłużej niż 8 godzin – pracownikowi nie przysługują diety. Nie poniesiono dodatkowych kosztów. Pracodawca zwraca pracownikowi kwotę 52,14 zł wynikająca z ewidencji przebiegu pojazdu.

Autor: Wanda Karasińska. Artykuł jest fragmentem książki Samochód w firmie 2010. Wydawnictwo Wszechnica Podatkowa

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Bogdan

Założycielka agencji pracy Jobhouse, ekspertka z zakresu HR i rynku pracy. W marcu 2017 roku otrzymała nagrodę publiczności w ogólnopolskim konkursie Bizneswoman Roku, organizowanym przez kobiecy portal Sukces Pisany Szminką.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK