| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Samochód > Najczęstsze problemy > Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy leasingowej

Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy leasingowej

Umowa leasingowa składa się z części głównej, harmonogramu opłat, warunków ogólnych oraz innych dokumentów typu protokół zdawczo-odbiorczy, porozumienia co do rozliczenia opłat wstępnych, deklaracja wekslowa itp.

Podpisując umowę warto skontrolować poprawność określenia stron umowy (zwłaszcza Państwa firmy), bo ewentualny błąd będzie skutkował źle wystawionymi fakturami na opłaty leasingowe i w konsekwencji koniecznością późniejszych kłopotliwych korekt i aneksów.

Sprawdź również wartość przedmiotu leasingu, czy jest zgodna z Twoim zamówieniem – jest to bardzo istotne zwłaszcza w sytuacjach kiedy cena zakupu jest ustalana w euro. Najważniejszym jednak jest by sprawdzić, czy harmonogram płatności zgadza się z ofertą, którą otrzymałeś wcześniej.

Najgorsze są nieporozumienia i niedopowiedzenia (niestety często celowe) skutkujące nerwami i rozczarowaniem. Może się zdarzyć, że doradca przedstawiający ofertę zapomni poinformować Ciebie, że jest jeszcze oczywista dla niego opłata manipulacyjna, którą trzeba zapłacić wraz z opłatą wstępną. 

Polecamy: Samochód poleasingowy alternatywą dla małych firm

Może się też okazać, że ratę, na którą tak patrzyłeś przy porównywaniu ofert, handlowiec wyliczył dla innej, mniejszej wartości przedmiotu, niż ta która jest obecnie podana w umowie lub gdy symulacja opłat została przygotowana w oparciu o nieaktualne, zaniżone stopy procentowe.

Polecamy: Podatek od środków transportowych 2012

reklama

Polecamy artykuły

Ekspert:

Sławomir Buchta

Specjalista ds. leasingu

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy leasingowej
Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy leasingowej

Rachunkowość Budżetowa764.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Kudlicki

Adwokat - specjalista z zakresu prawa karnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK