| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Samochód > Eksploatacja > Jak wybrać szkołę doskonalenia techniki jazdy?

Jak wybrać szkołę doskonalenia techniki jazdy?

Od 2-3 lat wybór szkoły doskonalenia techniki jazdy może być nie małym problemem dla managera floty. W końcu z trudem wywalczony na ten cel budżet trzeba nie tylko rozsądnie zagospodarować, ale co najważniejsze wykazać, że takie szkolenie rzeczywiście przynosi znaczące ograniczenia kosztów związanych z użytkowaniem samochodów firmowych.

Obecnie na rynku – a raczej w internecie możemy znaleźć wiele firm oferujących szkolenia z zakresu doskonalenia techniki jazdy. Mówię o internecie bo zupełnie inaczej wygląd sytuacja w rzeczywistości. Spośród wielu tego typu firm tylko nieliczne traktują to zajęcie profesjonalnie, nie zaś dorywczo.

Ale przejdźmy do konkretu: jakimi aspektami kierować się przy wyborze najlepszej szkoły jazdy? Aby odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie powinniśmy na początku zastanowić się jaki cel ma przynieść szkolenie z zakresu doskonalenia techniki jazdy?

Ten sam cel nieco inaczej określa kadra zarządzająca oraz pracownicy, do których jest kierowane takie szkolenie. Oczywiście manager pomyśli w pierwszej kolejności o ograniczeniu kosztów związanych z szeroko pojętą eksploatacją floty firmowej. Pracownik z pewnością pomyśli o podniesieniu swoich umiejętności w kontekście bezpieczeństwa. I możemy się tutaj spierać co jest ważniejsze – dyskusji nie będzie końca. Najważniejszy jednak jest wspólny cel pracownika i managera. Wymienię tylko kilka korzyści: zmniejszenie kosztów związanych ze szkodami wypadkowymi, większa wydajność pracowników wynikająca z bezpieczniejszego użytkowania samochodu, korzystny wizerunek firmy tworzony przez pryzmat obrandowanego samochodu flotowego, czy tak prozaiczne a jednocześnie wzniosłe podniesienie bezpieczeństwa na naszych drogach. W końcu każdy z nasz chciałby, aby wszyscy użytkownicy drogi posiadali umiejętności i opanowanie samochodu jakim może pochwalić się np. Sobiesław Zasada – czyż nie?

A zatem mamy cel. Chcąc osiągnąć najlepsze efekty szkoleniowe, poniżej przedstawiam fundamentalne cechy charakteryzujące bardzo dobrą szkołę doskonalenia techniki jazdy. Trzy zasadnicze cechy dobrej szkoły oraz dobrego szkolenia praktycznego.

Nie od dziś wiadomo, że dobry nauczyciel/instruktor/szkoleniowiec potrafi zdziałać cuda. Od razu pojawia się pytanie: kto to jest dobry instruktor?

Otóż dobrego instruktora charakteryzuje przede wszystkim potężne doświadczenie szkoleniowe. Głównie poprzez ciągłą praktykę szkoleniową szkoła jazdy oraz jej instruktorzy zdobywają know-how będące fundamentem jakości i efektywnego kursu. Dobry instruktor techniki jazdy to człowiek, który niewątpliwie powinien doskonale panować nad samochodem jednak zdecydowanie istotniejsza jest precyzja oraz łatwość wytłumaczenia zawiłości związanych z prawidłową techniką wykonywania poszczególnych manewrów. Dobry instruktor to również doskonały psycholog, który bez większych problemów edukacyjnie poradzi sobie zarówno z wystraszonym początkującym kierowcą jak i stereotypowym przedstawicielem handlowym, który tylko dlatego nie jest rajdowym mistrzem świata bo dostał słaby samochód – „…więc co wy mnie możecie nauczyć…”.

Eksperci:

Mirek Gumula

Szkoła Jazdy Subaru

Szkoła Jazdy Subaru

Kursy z doskonalenia techniki jazdy

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dobrego instruktora charakteryzuje przede wszystkim potężne doświadczenie szkoleniowe.
Dobrego instruktora charakteryzuje przede wszystkim potężne doświadczenie szkoleniowe.

Błędem jest automatyczne utożsamianie kierowców rajdowych, czy wyścigowych z instruktorami techniki jazdy.
Błędem jest automatyczne utożsamianie kierowców rajdowych, czy wyścigowych z instruktorami techniki jazdy.

Samochód w firmie69.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Pikus

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK