| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Temat Dnia

Jak zabezpieczyć unijną dotację

Aktualizacja: 09.10.2009

Gwarancją sukcesu każdego projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej jest skuteczne i trwałe jego finansowe zabezpieczenie. Przedsiębiorcy powinni zapewnić wystarczające środki tak, aby zagwarantować płynną i terminową realizację planowanej inwestycji. »

Jak po zmianie przepisów zatrudniać stażystów z urzędu pracy

Aktualizacja: 08.10.2009

Od 17 września 2009 r. obowiązuje nowe rozporządzenie dotyczące warunków odbywania stażu przez bezrobotnych. Nowe przepisy ograniczają liczbę stażystów, których pracodawca może przyjąć na staż. Wprowadzają również regulacje w zakresie czasu pracy stażystów oraz przypadków zakończenia stażu przed ustalonym terminem. »

Kiedy należy dokonać korekty przychodów i kosztów

Aktualizacja: 09.10.2009

W praktyce obrotu gospodarczego występuje wiele sytuacji, które zobowiązują podatników do dokonywania korekty w obrębie rozliczonych już przychodów albo kosztów uzyskania. »

Zadaniowy czas pracy

Aktualizacja: 07.10.2009

System zadaniowego czasu pracy może być stosowany w przypadkach uzasadnionych rodzajem pracy lub jej organizacją albo miejscem wykonywania pracy. »

Software w firmach

Aktualizacja: 06.10.2009

Złożoność procesów produkcyjnych, biznesowych, handlowych, logistycznych itp. powoduje, że przed zastosowaniem systemów informatycznych firmy nie uciekną. »

Nowe przepisy w sprawie chorób zawodowych

Aktualizacja: 06.10.2009

Pracodawca powinien pamiętać, że w przypadku choroby zawodowej o ostrym przebiegu lub podejrzenia, iż choroba zawodowa była przyczyną śmierci pracownika, ma obowiązek zgłosić ten fakt nie tylko na specjalnym formularzu, lecz także telefonicznie. »

Zysk w działalności przedsiębiorstwa

Aktualizacja: 06.10.2009

Zysk to nadwyżka przychodów nad kosztami, czyli dodatni wynik finansowy. Jest głównym motywem działania przedsiębiorstw i bogacenia się właścicieli. »

Dofinansowanie szkoleń i nauki pracownika w ustawie antykryzysowej

Aktualizacja: 05.10.2009

Wysokość dofinansowania na jedną osobę wynosi do 80% kosztów szkolenia bądź studiów podyplomowych. Pracownik będzie jednak zobowiązany zwrócić pracodawcy koszty tego szkolenia lub studiów, jeśli z własnej winy go nie ukończy. »

Kredyty dla przedsiębiorstw

Aktualizacja: 05.10.2009

Sytuacja na rynku kredytowym w kraju nadal nie jest dobra, mimo pozytywnych sygnałów dotyczących stanu gospodarki. Większość banków stale zaostrza kryteria. Oczekiwania bankowców dotyczące III kwartału wiążą się z dalszym, spodziewanym zaostrzaniem polityki kredytowej względem przedsiębiorstw. »

Umowa przedwstępna

Aktualizacja: 05.10.2009

Umowa przedwstępna powinna określać istotne postanowienia umowy przyrzeczonej. Stanowi ona również dla pracodawcy swoistą gwarancję przyszłego zatrudnienia. »

Efektywne i tańsze biuro

Aktualizacja: 02.10.2009

Dobra aranżacja to nie tylko piękne wnętrze stymulujące pracowników, ale również odpowiedź na koncepcję pracy firmy, usprawnienie działania organizacji oraz optymalizacja kosztów. »

Korzyści związane z zatrudnieniem pracownika tymczasowego

Aktualizacja: 02.10.2009

Agencja pracy tymczasowej może bez ograniczeń zawierać z pracownikiem tymczasowym umowy na czas określony. Wbrew pozorom nie jest to wynikiem wprowadzenia tzw. ustawy antykryzysowej, lecz wcześniejszych przepisów o zatrudnianiu pracowników tymczasowych. »

Bezpieczeństwo danych w firmowym komputerze

Aktualizacja: 30.09.2009

W każdym komputerze firmowym znajduje się obecnie ogromny magazyn danych. Ceną, jaką płacimy za te coraz większe ilości przechowywanych i kopiowanych plików, jest niebezpieczeństwo ich utraty. »

Wynagrodzenie pracowników przy przejściu zakładu pracy na innego pracodawcę

Aktualizacja: 30.09.2009

Nowy pracodawca ma prawo dokonać zmian w treści umów o pracę przejętych pracowników. Zmiany mogą dotyczyć również wynagrodzeń, pod warunkiem ich dokonania zgodnie z przepisami prawa pracy. »

Biznes i odpowiedzialność

Aktualizacja: 28.09.2009

Popularne powiedzenie mówi, iż w biznesie pierwszy milion trzeba ukraść. Jakby w myśl tej zasady wielokrotnie przekonujemy się, że w potocznym rozumieniu „etyka” i „przedsiębiorczość” są pojęciami wzajemnie przeciwstawnymi. Temu poglądowi zadaje kłam nurt biznesu społecznie odpowiedzialnego. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Grupa Deweloperska GEO

Grupa Deweloperska GEO to holding kilkunastu spółek, prowadzących aktywną działalność na terenie trzech polskich aglomeracji: Krakowa, Wrocławia i Katowic.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »