REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Możesz dostać 300 tys. zł taniego kapitału

Andrzej Okrasiński
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Agencja Rozwoju Przemysłu oferuje tanie pożyczki niewielkim firmom. Wsparcie jest udzielane dla projektów przyczyniających się do oszczędzania energii. Odsetki od pożyczek wynoszą tylko 5,26 proc. w skali roku.

Firmy mogą otrzymać pożyczkę do 90 proc. wydatków na realizację projektu. Na energopożyczki ARP (www.arp.com.pl) przeznaczyła około 6,5 mln zł. Pomoc mogą otrzymać mikrofirmy oraz małe i średnie przedsiębiorstwa. W zasadzie jedynym kosztem pożyczki są odsetki oraz koszty załatwiania dokumentacji.

REKLAMA


 - Energopożyczka jest przeznaczona dla firm z wszystkich branż. Jedynym warunkiem jest, aby inwestycja przekładała się na mniejszą energochłonność przedsiębiorstwa - informuje Michał Wrzosek z Biura Marketingu i Promocji ARP.


Energopożyczka jest rekomendowana m.in. przez: Krajową Agencję Poszanowania Energii, Krajową Izbę Gospodarczą, Innosoft i Mitsubishi Electric.


Na ocieplenie i zmniejszenie zużycia

REKLAMA


Pożyczkę można otrzymać na ocieplenie budynku przedsiębiorstwa, zakup kolektorów słonecznych oraz innego nowego urządzenia przyczyniającego się do zmniejszenia zużycia energii. ARP pomaga także sfinansować pozyskanie audytu energetycznego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo


Pożyczki są udzielane także na zakup energooszczędnych urządzeń i nowoczesnych technologii, w tym wysokosprawnych silników i napędów elektrycznych oraz systemów oświetlenia. Można sfinansować inwestycje polegające na zakupie i instalacji systemów sprężonego powietrza, kotłów do wytwarzania pary, odwadniaczy i systemów gospodarki parą, systemów skojarzonego wytwarzania ciepła i energii elektrycznej. Pomoc jest oferowana na projekty w ramach, których przedsiębiorstwo będzie pozyskiwać energię z odpadów przemysłowych i komunalnych, w tym z biomasy.


Pożyczki są udzielane również na nabywanie systemów informatycznych (komputerów z oprogramowaniem) służących poprawie efektywności energetycznej i racjonalnemu zarządzaniu energią.


Wszystkie projekty w ocenie Agencji muszą przyczynić się do zmniejszenia zużycia energii w procesach produkcyjnych lub w oferowanych rodzajach usług. Muszą to być technologie nowoczesne.


Za kapitał pożyczony z Agencji można także nabyć systemy zarządzania środowiskiem oraz systemy oznakowania ekologicznego związanego z ochroną środowiska.


Przed udzieleniem pożyczki eksperci ARP analizują czy realizacja projektu przyczyni się do zaoszczędzenia zużycia energii.


Oferta tylko dla posiadających dobrą kondycję finansową

REKLAMA


Oceniamy kondycję finansową i rentowność wnioskodawcy. Spłata pożyczki następuje przez okres 72 miesięcy, bez żadnych dodatkowych opłat za wcześniejszą spłatę, ale jednocześnie chcemy, aby energopożyczka była komfortem dla firmy, a nie utrapieniem - dodaje Michał Wrzosek z ARP.


Oprocentowanie pożyczki jest równe stopie referencyjnej Komisji Europejskiej (od stycznia 2011 r. wynosi ona 4,26 proc) powiększonej o marżę ARP. Wspomniana marża jest negocjowana z przedsiębiorcą indywidualnie. Jej wysokość zależy od ryzyka finansowania, proponowanych zabezpieczeń i kondycji finansowej. W zasadzie nie jest większa niż 1,5 proc.

ARP deklaruje ze swojej strony pomoc doradców w przygotowaniu potrzebnych dokumentów, bezpłatne rozpatrzenie wniosku o energopożyczkę. Po dostarczeniu kompletnej dokumentacji decyzja jest podejmowana w okresie do 2 tygodni. Nie jest pobierana prowizja za udzielenie pożyczki.

Andrzej Okrasiński

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Kancelaria Prawna Skarbiec.Biz

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    REKLAMA

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    Kończy się najostrzejsza zima od 50 lat. Prawie 5 mln zwierząt hodowlanych zginęło z głodu w Mongolii

    Dobiegająca końca zima w Mongolii, najostrzejsza od pół wieku, doprowadziła do śmierci niemal 5 mln kóz, owiec i koni, które nie są w stanie dotrzeć do pożywienia. To duży cios w gospodarkę kraju zamieszkanego przez ok. 3,3 mln ludzi, z których ok. 300 tys. utrzymuje się z hodowli zwierząt - podkreśliło Radio Swoboda.

    Nowe technologie pomogą ograniczyć marnowanie żywności?

    Każdy długi weekend czy święta to ogromne kolejki do marketów spożywczych. Polacy, pomimo wysokich cen, znów kupią więcej jedzenia niż potrzebują a duża część trafi na śmietnik. Niegospodarne podejście do żywności jest ogromnym wyzwaniem w obliczu zmian klimatycznych i coraz większego wysiłku, jaki trzeba będzie włożyć, by ją wyprodukować. Jak wykorzystać do tego nowa technologię? 

    REKLAMA

    Słowo "siostrzeństwo" w słownikach języka polskiego?

    Sondaż przeprowadzony przez Answear.LAB wskazuje  że ponad połowa kobiet uważa, że słowo „siostrzeństwo” powinno zostać wprowadzone do słowników języka polskiego. 97 proc. zauważa i docenia sukcesy kobiet.

    Rolnicy i pożyczka lombardowa - zmiana przepisów ustawy

    Sejm zmienił przepisy ustawy o pożyczce lombardowej. Przepisy nakazujące stosować do rolników ustawę o konsumenckiej pożyczce lombardowej zostały uchylone.

    REKLAMA