| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Temat Dnia > Nie masz wiele kapitału? Otwórz punkt ksero!

Nie masz wiele kapitału? Otwórz punkt ksero!

Usługi ksero i wydruki komputerowe mogą być dochodowym przedsięwzięciem, pod warunkiem usytuowania przy ruchliwych ulicach. Rentowność poprawi wzbogacenie oferty o usługi np. oprawy prac lub tworzenia pieczątek. Nakłady inwestycyjne w zasadzie są małe, sprzęt można wyleasingować, a założenie tego typu biznesu wymaga jedynie rejestracji w gminnej ewidencji gospodarczej.

 

Punkty ksero, to w większości jednoosobowa działalność lub rodzinny biznes. Stworzenie tego typu firmy usługowej nie wymaga wielu starań, wystarczy sama rejestracja w gminnej ewidencji gospodarczej. Nie potrzeba sporych nakładów finansowych, a sprzęt można wyleasingować.

 

Trudności może nastręczać znalezienie odpowiedniego lokalu, usytuowanego w atrakcyjnym miejscu, przy ciągach komunikacyjnych, w centrach miast, przy uczelniach lub szkołach.

 

Usługi tego typu zawsze znajdą popyt. Jednak przed założeniem naszego przedsięwzięcia powinniśmy   przeanalizować zapotrzebowanie na usługi jakie zamierzamy oferować w okolicy, gdzie podjęliśmy decyzję o otwarciu punktu ksero.

 

Jaka oferta?

 

Obecne punkty ksero albo inaczej kopiowania to często niewielkie zakłady usługowe wykorzystujące najnowszą technikę cyfrową. Często usługi kopiowania są połączone z ofertą wydruków komputerowych. Z takich usług często korzystają agencje reklamowe i inne firmy zamawiające materiały marketingowe.

 

Najlepiej, gdy w naszej ofercie będzie kolorowy druk mało i wielkoformatowy. Jednak najwięcej zarobimy  na druku małoformatowym. Tutaj należy dodać, że drukowanie plakatów lub różnorakich projektów architektonicznych wymaga precyzji i zainstalowania dobrego sprzętu w postaci skanerów i plotterów.

 

Rentowność naszego mikro przedsiębiorstwa podniesie oferowanie innych usług. Może to być oferta wydruków komputerowych o dużym formacie, wytwarzanie pieczątek firmowych, oprawa prac, czy punkt lotto.

 

Koszty inwestycyjne i inne wydatki?

 

Urządzenia kserujące wraz ze skanerami, plotterami i komputerem ze specjalnym oprogramowaniem kosztują. Łączny wydatek wynosi od 50 tys. zł do 120 tys. zł. Sprzęt możemy wyleasingować w jednej z 20 firm leasingowych oferujących leasing IT i sprzętu biurowego oraz komputerowego. W przypadku leasingu komputerowego wszystkie, co miesięczne opłaty leasingowe można wliczyć w koszty. Ogranicza to wydatki początkowe, ale może wpłynąć negatywnie na finanse firmy i przyczynić się do podniesienia cen oferowanych usług.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Donata Hermann-Marciniak

Specjalistka z zakresu Prawa Pracy. Absolwentka Studiów Podyplomowych Kadry i Płace na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK