REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Woda do biura - jak wybrać dostawcę?

Maciej Kraus
Rafał Mastalerz
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Wygodny dostęp do dobrej jakości wody źródlanej powinien być podstawowym elementem wyposażenia każdej nowoczesnej firmy, ponieważ wpływa na efektywność i zadowolenie pracowników. Co więcej, stały dostęp do wody źródlanej w firmach usługowych, takich jak np. salony kosmetyczne, fryzjerskie czy apteki ma wpływ na podniesienie standardów obsługi, a w konsekwencji na zadowolenie klientów.

 

REKLAMA

W jaki zatem sposób zapewnić pracownikom wygodny dostęp do dobrej jakości wody? Możemy to zrobić na kilka sposobów:

•    Dostawa wody do biura - wygodne, elastyczne i warte swojej ceny rozwiązanie, pozwala skorzystać z szerokiej oferty, optymalne dla większości firm

•    Woda w butelkach  (PET) kupowana w sklepie/hurtowni - w praktyce dosyć popularna, wymaga jednak dokonywania regularnych zakupów oraz uciążliwego transportu. Rozwiązanie mało ekologiczne

•    Filtrowanie wodyz kranu (poprzez specjalne urządzenia o wysokiej wydajności,  filtrypodzlewowe, dzbankowe itp.) - mają uzasadnienie w konkretnych, specyficznych przypadkach. Sprawdzają się np.w systemie pracy ciągłej i 24-godzinnego zapotrzebowania na wodę. Również w przypadku zwiększonego ryzyka BHP; gdy dostawa wody i obecność na danym terenie osób trzecich jest niewskazana lub wręcz zakazana (produkcja chemiczna, duże zakłady produkcyjne, banki)

Dalszy ciąg materiału pod wideo

 

Dostawy wody - relacja wartości do ceny

 

Dostawy wody do biura gwarantują wygodny dostęp do wysokiej jakości wody źródlanej. Są one realizowane są przez usługodawcęw dogodnym momencie i w odpowiedniej ilości. Woda trafia bezpośrednio do dystrybutora wody, często z funkcją chłodzenia i podgrzewania, co znacznie ułatwia korzystanie z wody oraz skraca czas przygotowania zimnych i gorących napojów. Ponadto skorzystać możemy z dodatkowej oferty producentów, które obejmują m.in.: kawę i herbatę, dzierżawę ekspresów do kawy, wody i napoje butelkowane, i inne.

 

Kilka faktów:

•    Odwodnienie powoduje ograniczoną produkcję energii w mózgu, który w 85% składa się z wody

•    Niedobór wody powoduje stopniowe osłabienie koncentracji, pamięci krótkotrwałej i sprawności fizycznej

•    Już 2% ubytek wody w organizmie może przyczynić się do 20% spadku formy psychicznej i fizycznej

•    Ludzki organizm potrzebuje codziennie ponad 2 litry wody. Pomimo tego 67 procent Polaków pije mniej niż litr wody dziennie.

 

Zmiany wielkości lub terminów zamówienia można szybko i łatwo dokonać telefonicznie. Wiodący dostawcy umożliwiają wygodny kontakt za pomocą infolinii,  formularza internetowego, bądź oddzwaniają po wprowadzeniu na stronie swoich danych kontaktowych.

 

Woda w biurze staje się podstawowym standardem jakości biurowej. Widok dystrybutora i charakterystyczny dźwięk wydawany przez bąbelki powietrza nikogo już nie dziwą. Pięciogalonowe butle z wodą stały się takim samym, standardowym, wyposażeniem biura jak spinacze i długopisy.

 

Co jest ważne przy wyborze dostawcy wody do firmy?

 

Decydując się na zakup wody do firmy osoba za to odpowiedzialna powinna brać przede wszystkim pod uwagę zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, a także jakość i obsługę.
Wybrany dostawca powinien zapewniać:


•    najwyższą jakość wody potwierdzoną certyfikatami (np.: HACCP to najważniejszy certyfikat w branży spożywczej)

•    regularne i punktualne dostawy

•    dostawy dopasowane do potrzeb i preferencji firmy

•    wysokiej jakości obsługę klienta i serwis

•    regularną i wysokiej jakości sanityzację (czyszczenie urządzeń dystrybucyjnych oraz wymiana elementów mających kontakt z wodą)

 

Jakiego dostawcę wybrać?

 

Największymi dostawcami wody w butlach o pojemności 18,9 litra w Polsce są Eden Springs oraz Nestle Waters- ich łączny udział w rynku wynosi ok. 75%. Jest też wiele mniejszych, zazwyczaj lokalnych dostawców, takich jak: Źródło Żywiec, Wielka Żywiecka,  Źródełko, etc.,  a także dystrybutorzy wody tych producentów.

 

Przy wyborze dostawcy powinniśmy kierować się przede wszystkim jakością, jednak cena zazwyczaj również odgrywa istotną rolę. Ceny poszczególnych dostawców zależą od potrzeb firmy, czyli wielkości zamówienia i długości trwania umowy, a także lokalizacji. Transport stanowi duży udział w kosztach dostawcy, dlatego cena może zależeć od bliskości centrów dystrybucyjnych oraz przebiegu realizowanych tras z dostawami. Ponadto ceny i oferta zmieniają się w czasie. Porównania atrakcyjności cenowej są więc możliwe jedynie w przypadku jednego konkretnego zapytania ofertowego.

 

 Maciej Kraus, Director; Rafał Mastalerz, Consultant
FernPartners
www.fernpartners.com

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Fernpartners

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(1)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • Krzysztof
    2021-06-15 13:16:06
    U nas w biurze korzysta się z podajnika od Waterpoint system. Nie wymaga on zbędnej wymiany butli, dzięki czemu nie będzie sytuacji, w której braknie wody idealnie wtedy, gdy chciałbym się napić. Dobrze, że powstają takie podajniki, przynajmniej wyrzucanie plastików zostanie trochę ograniczone.
    0
QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Troska i zrozumienie w kontakcie z pacjentami – klucz do profesjonalnej opieki zdrowotnej
Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

REKLAMA

Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

REKLAMA

Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

REKLAMA