| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Temat Dnia > Firmowa strona internetowa

Firmowa strona internetowa

Firmowa strona internetowa pozostaje niezastąpiona pod względem sprzedażowym i wizerunkowym. Własna strona internetowa jest istotnym kanałem komunikacji marketingowej każdej firmy. Dlatego warto ją doskonalić.

Zmiany będące efektem optymalizacji sprawią, ze nasza strona będzie widziana przez wyszukiwarki i brana pod uwagę w wynikach wyszukiwania przy konkretnych zapytaniach internautów. Nie znaczy to jednak, że wraz z dokonaniem optymalizacji firmowa strona internetowa zajmie czołową pozycję w wynikach wyszukiwania (taka możliwość istnieje, ale tylko w przypadku obszarów o małej konkurencji). Optymalizacja to pierwszy krok do wysokiej pozycji. Z kolei wejście do TOP10, w większości przypadków, może nam zagwarantować tylko skuteczne i profesjonalne pozycjonowanie.

 

Pozycjonowanie firmowej strony internetowej

 

Firmowa strona internetowa, aby spełniała w pełni swe role, musi być wysoko w wynikach wyszukiwania w najpopularniejszych wyszukiwarkach (w szczególności Google). To gwarantuje, że będzie odwiedzana przez liczne grono potencjalnych klientów. W miarę „przyśpieszania naszej rzeczywistości” tylko strony internetowe, zajmujące czołowe pozycje w wynikach wyszukiwania, będą zauważane przez klientów. To wysoka pozycja w wyszukiwarkach w głównej mierze pomaga osiągnąć dobre wyniki sprzedaży. Według ekspertów od marketingu internetowego, wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania to najlepszy sposób na zdobycie nowych klientów. To sposób najbardziej efektywny, jeśli weźmiemy pod uwagę poniesione nakłady w stosunku do zysków.

 

Jednakże wysoka pozycja strony firmowej w wyszukiwarkach to także aspekt wizerunkowy. Obecność naszej firmy na wysokiej pozycji pośród największych światowych potentatów w branży to olbrzymi prestiż. To komunikat dla klienta, że firma to już uznaną i sprawdzoną marką. Klienci są bowiem wciąż przekonani, że wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania to naturalny efekt popularności firmy. W rzeczywistości, obok popularności naszej firmy, która ma także znaczenie, strona firmowa wysoką pozycję może osiągnąć dzięki pozycjonowaniu. To czyni tą usługę coraz bardziej popularną - przeprowadzona profesjonalnie zgodnie z wytycznymi wyszukiwarek, stanowi dobrą inwestycję.

 

Odświeżanie strony

 

W marketingu, nie tylko internetowym, efekt nowości zawsze jest premiowany przez klientów. Nie chodzi tutaj tylko o wprowadzanie do oferty wciąż nowych produktów. Chodzi raczej o pewne zmiany w strategii marketingowej, wykorzystywanie nowych kanałów komunikacji marketingowej oraz dostosowywanie formy i estetyki reklamy do obecnych trendów w designie. Eksperci podkreślają: firmowa strona internetowa musi być wciąż odświeżana.

Samo aktualizowanie, dodawanie nowych informacji i produktów do oferty nie wystarczy. Konieczne jest okresowe odświeżanie strony od strony wizualnej: zmiana kolorystyki, grafiki i całego layotu. Strona pod kątem wizualnym musi wciąż podążać za modą. Musi komunikować emocje w sposób zgodny z obecnymi trendami w kolorystyce, grafice i fotografii. Klient trafiający na stronę internetową firmy, nie może mieć wrażenia, że ogląda jakiś stary mebel z innej epoki.

Oczywiście zmiany nie mogą wywracać firmowej strony internetowej od strony funkcjonalnej. Starzy klienci, oczekują zmian estetycznych, ale nie praktycznych, związanych z obsługą strony. Zmiany, nawet te mające według projektantów strony poprawić jej funkcjonalność, należy wprowadzać z rozsądkiem. Czasem klienci mogą je przyjmować niechętnie. Większość z nich lubi podążać w tym względzie utartymi szlakami.

 

Ciągłe wyzwanie

 

W związku z dużą konkurencją firm w Internecie, posiadanie własnej strony stanowi duże wyzwanie. Jej odbiór powinien być monitorowany, a w wypadku niekorzystnych sygnałów firma musi się zdobyć na szybką reakcję. To oznacza sprawną organizację i wsparcie specjalistów. Konieczne jest zapewnienie świeżego wyglądu, zgodnego z gustami potencjalnych klientów i zapewnienie jej wysokiej pozycji w wyszukiwarce a tym samym dostosowanie do wymogów Google. Tylko takie systematyczne działania sprawią, że za pomocą strony www firma przetrwa w świadomości konsumentów i będzie na siebie zarabiać.

 

 http://www.tense.pl

 

 

 

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Aleksandrowicz

Ekspert w dziedzinie ogrodów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK