| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Temat Dnia > Pieniądze na e-biznes. Jak uzyskać dofinansowanie z PARP

Pieniądze na e-biznes. Jak uzyskać dofinansowanie z PARP

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczyna nabór wniosków o dofinansowanie e-biznesu. Wnioski można składać w terminie od 9 maja do 3 czerwca 2011 r. Przedsiębiorcy mogą uzyskać z PARP pomoc finansową na tworzenia i rozwój usług elektronicznych.

 

Dofinansowanie można uzyskac w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 - 2013 (Działanie 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej”).

 

Aby projekt został zakwalifikowany do wsparcia finansowego konieczne jest przygotowanie, wdrożenie i świadczenie przynajmniej jednej e-usługi. Projekty mogą być objęte wsparciem przez okres dwóch lat.
Kto może wystąpić o dofinansowanie?

 

O dofinansowanie  mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy lub mali przedsiębiorcy, którzy złożą wniosek o udzielenie wparcia nie wcześniej niż w dniu wpisu przedsiębiorcy do Krajowego Rejestru Sądowego lub Ewidencji Działalności Gospodarczej i nie później niż przed upływem roku od dnia tego wpisu. Możliwość aplikowania nie dotyczy spółek kapitałowych w organizacji.

 

Przedsiębiorca musi też mieć siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zaś w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną, musi on zamieszkiwać na terytorium RP.

 

Każdy przedsiębiorca może złożyć jeden wniosek o udzielenie wsparcia w ramach konkursu.

 

Ile można dostać?

 

PARP rozdysponuje między wnioskodawców ponad 307,5 mln zł.
Wielkość wsparcia zgodnego z zasadami pomocy de minimis może wynosić do 70 proc. wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.
Jeśli jednak mikroprzedsiębiorca lub mały przedsiębiorca będący osobą fizyczną, w roku złożenia wniosku o udzielenie wsparcia ma nie więcej niż 27 lat, wówczas może on uzyskać do 80 % wydatków. Kryterium wieku przedsiębiorcy powinno być spełnione przez każdego wspólnika spółki cywilnej.

 

Natomiast  wartość wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem nie może być niższa niż 20 tysięcy złotych i nie może przekroczyć 700 tysięcy złotych.

 

Jak złożyć wniosek?

 

Wnioski można składać w terminie od 9 maja do 3 czerwca 2011 r.  Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć poprzez jego zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie www.parp.gov.pl

 

Wnioskodawca wypełnia wniosek o dofinansowanie w Generatorze Wniosków zgodnie z Instrukcją wypełnienia wniosku o dofinansowanie. Wniosek o dofinansowanie uważa się za wypełniony z chwilą zablokowania. Wypełniony wniosek o dofinansowanie należy zarejestrować z użyciem przycisku „Rejestracja wniosku” udostępnionego w Generatorze Wniosków.

 

Później przedsiębiorca składający wniosek ma 5 dni roboczych od dnia zarejestrowania wniosku o dofinansowanie na formalne potwierdzenie złożenia wniosku poprzez złożenie podpisów osób upoważnionych do reprezentacji wnioskodawcy oraz wysłanie wymaganych załączników. Formalnego potwierdzenia złożenia wniosku o dofinansowanie oraz złożenia załączników do wniosku można dokonać drogą elektroniczną lub w sposób tradycyjny.

 

Należy pamiętać, że kolejność składania wniosków nie ma wpływu na przyznanie bądź odmowę przyznania dofinansowania. O przyznaniu dofinansowania decydować ma liczba punktów uzyskanych w ramach oceny projektu.

 

Kiedy wyniki konkursu?

 

Rozstrzygniecie konkursu i poinformowanie wnioskodawców o wynikach konkursu nastąpi w terminie do 180 dni po zakończeniu naboru wniosków.

 

Regulamin konkursu zamieszczono pod adresem http://poig.parp.gov.pl/files/74/108/208/473/10752.pdf

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać w PARP pod numerami telefonów : (22) 432 89 91, (22) 432 89 92, (22) 432 89 93, lub 0 801 33 22 02. Można również skorzystać z kontaktu mailowego: info@parp.gov.pl oraz informacji zawartych na stronie www.parp.gov.pl

 

 

oprac. Katarzyna Suzonowicz-Kaflik

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Wicherkiewicz

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »