REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pozycjonowanie - strategia przetrwania firmy

inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

"Pozycjonuj się, albo giń” – tak brzmi dzisiaj główne hasło doradców biznesowych kierowane do wszystkich firm. I nie chodzi tutaj o zwykłe pozycjonowanie produktu, które do nie dawna było standardowo stosowane przez specjalistów od reklamy, a pozycjonowanie witryny internetowej naszej firmy w Internecie. Obecnie pozycjonowanie prowadzone jest głównie przez informatyków i specjalistów z branży marketingu internetowego.

Pozycjonowanie - co to takiego?

REKLAMA

 

Pozycjonowanie mówiąc ogólnie, polega na szeregu działań, mających doprowadzić do wypromowania danej firmy czy marki w Internecie. Trzeba pamiętać, że dzisiaj do osiągnięcia biznesowego sukcesu sama obecność w sieci już nie wystarczy. W chwili obecnej, gdzie praktycznie już każda firma posiada własną stronę internetową (abstrahując od jej stopnia profesjonalizmu), konieczne stają się działania, aby to nasza firma była tą pierwszą. Sukces skutecznego pozycjonowania będzie polegał na doprowadzeniu do stanu, w którym strona naszej firmy będzie pojawiała się na pierwszych pozycjach po wpisaniu określonej frazy kluczowej (słowa kluczowego) w pole zapytań wyszukiwarki internetowej przez potencjalnego klienta.  Generalizując, pozycjonowanie w głównej mierze polega na „przekonaniu” wyszukiwarki, że dana firma jest godna zaufania, a przez to warta uwzględnienia, jeśli nie na pierwszej, to na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Wyżej wymieniony efekt uzyskuje się przez stworzenie sieci powiązań z innymi stronami, innymi słowy można powiedzieć, że czym więcej witryn linkuje do danej strony internetowej, tym jej pozycja w wyszukiwarce jest wyższa.

 

Pozycjonowanie - „zrób to sam”?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Pozycjonowanie to szereg działań, od tych najprostszych do tych bardzo skomplikowanych. Marketingowcy w firmach często zastanawiają się, czy pozycjonować stronę firmową we własnym zakresie, czy zlecić tę usługę profesjonalnej firmie. Prawda jest taka, że nieprawidłowe, dorywcze i amatorskie pozycjonowanie w większości przypadków prowadzi do odwrotnych skutków niż zamierzone. Często efektem takich działań jest zepchnięcie naszej witryny na daleką pozycję w wynikach wyszukiwań wyszukiwarki, a to już tylko krok od bankructwa, jeśli firma bazuje na klientach pozyskiwanych w Internecie.

 

Oczywiście jeśli ktoś ma dużo chęci i wolnego czasu, a także ograniczony budżet, można spróbować pozycjonować stronę we własnym zakresie. Warto jednak wcześniej zapoznać się z różnorodnymi materiałami dostępnymi w Internecie, pozwoli to na wypracowanie prawidłowej koncepcji i strategii promocji danej witryny. Zgodnie z tym, co zostało wspomniane wcześniej, pozycjonowanie bazuje na ilości powiązań z innymi stronami - poniżej opisane zostały najpopularniejsze sposoby pozyskiwania odsyłaczy z innych witryn:

1.    dodawanie stron do internetowych katalogów branżowych,

2.    tworzenie artykułów tematycznych, zawierających w treści linki, i dodawanie ich na specjalne portale zwane Presell Pages,

3.    proponowanie wymiany linków stronom o pokrewnej tematyce.

 

Pozycjonowanie - czy warto?

Pozycjonowanie strony internetowej to obecnie jeden z ważniejszych instrumentów marketingowych, którego nie sposób pominąć, w żadnej, profesjonalnie prowadzonej kampanii reklamowej. Zakładając nową firmę warto więc zadbać o stworzenie firmowej strony internetowej, a także jej dalszą promocję w wyszukiwarkach. Warto nie tylko dlatego, że jest to relatywnie niedrogi sposób na dotarcie do klientów, ale przede wszystkim dlatego, że Internet pozwala na budowę pozytywnego wizerunku oraz rywalizację nawet z największymi graczami na danym rynku - prestiż, zysk, wzrost świadomości marki - warto?

 

Mariusz Łukasik
Kierownik Działu Copywritingu
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Tense.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Wskaźnik koniunktury GUS. Gastronomia i zakwaterowanie z największym wzrostem

    Zakwaterowanie i gastronomia znalazły się wśród branż, w których notowany był do tej pory dodatni wskaźnik koniunktury (informacja i komunikacja oraz finanse i ubezpieczenia).

    Troska i zrozumienie w kontakcie z pacjentami – klucz do profesjonalnej opieki zdrowotnej

    Empatia jest kluczowa w relacjach między personelem medycznym a pacjentami, będąc nieodzownym fundamentem wysokiej jakości opieki zdrowotnej. W obecnych czasach, gdy pacjenci mają coraz większe oczekiwania, a zmiany w medycynie są nieustanne, zdolność do empatii wyróżnia się jako jeden z głównych czynników wpływających na poziom świadczonych usług. Nawet w czasach, gdy technologie medyczne rozwijają się dynamicznie, to właśnie empatyczny kontakt między pacjentem a personelem zdrowotnym ma zasadnicze znaczenie. Umiejętność wczucia się w położenie innej osoby jest kluczowa, tworząc solidną podstawę dla profesjonalnej i skutecznej opieki nad pacjentami.

    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    REKLAMA

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    REKLAMA

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    REKLAMA