| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Temat Dnia > Bezpłatne wdrożenie ISO w firmie

Bezpłatne wdrożenie ISO w firmie

Dzięki unijnym funduszom skierowanym do przedsiębiorców w celu podniesienia ich innowacyjności, istnieją możliwości bezpłatnego doradztwa, zmierzającego do wdrażania Systemów Zarządzania Jakością.

Usługi takie świadczy Biuro Legalizacji, Certyfikacji i Karnetów ATA Krajowej Izby Gospodarczej, w tym w ramach działania 5.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka koordynowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

To same korzyści. Podniesienie prestiżu firmy na rynku lokalnym i krajowym, zapewnienie systemowego zarządzania zasobami, wiedzą oraz obsługą klienta. Wdrożenie mobilizuje do uruchomienia w firmie procesu ciągłego doskonalenia oraz pomaga w usprawnianiu procesu przepływu informacji.


Fakt posiadania certyfikatu Systemu Zarządzania Jakością potwierdzającego, że firma działa zgodnie z ISO jest dodatkowo punktowany przy ocenie wniosków o dofinansowanie z różnego rodzaju funduszy, co zwiększa szansę na pozyskanie dotacji na rozwój firmy.


To samo dotyczy wszelkiego rodzaju przetargów, gdzie również, oprócz kryteriów oceny, między innymi, takich jak cena usługi (produktu), brany jest pod uwagę fakt, czy potencjalny wykonawca ma wdrożony System Zarządzania Jakością zgodny z ISO. Najczęściej ofert jest więcej, zdarza się, że są one podobne i właśnie ten fakt wdrożonego SZJ może mieć decydujące znaczenie przy rozstrzygnięciu przetargu.


Firma posiadająca certyfikat zgodny z wymaganiami normy ISO może liczyć na większe zainteresowanie klientów i wzrost wiarygodności oferowanych usług. Także w kontaktach międzynarodowych może uzyskać lepszą pozycję i poprawę swojego wizerunku. W relacjach z klientami to polepszenie więzi i zabezpieczenie ich interesów poprzez występowanie naprzeciw ich oczekiwaniom, w szczególności, gdy dotyczy to jakości oferowanych towarów lub usług.


Wdrożenie SZJ to szansa większej podatności dla wprowadzania zmian organizacyjnych w tym w obszarze zarządzania i planowania, lepszy podział zadań, wzrost odpowiedzialności i kompetencji uczestników systemu. Istotna jest także możliwość racjonalizowania kosztów działalności oraz wczesne rozpoznawanie i wykrywanie błędów i usterek na różnych etapach realizacji i wytwarzania usług lub produktów.


Jak wygląda proces doradztwa realizowany przez Krajową Izbę Gospodarczą Biura Legalizacji, Certyfikacji i Karnetów ATA?

Zakres działań w ramach doradztwa przy projektowaniu i wdrażaniu Systemu Zarządzania Jakością jest zgodny z wymaganiami ISO i obejmuje:

•    Audyt wstępny

•    Ocenę stanu istniejącego pod kątem możliwości sprawnego dostosowania organizacji do spełnienia wymagań normy

•    Opracowanie harmonogramu prac wdrożeniowych

•    Doradztwo w opracowaniu polityki jakości i celów dotyczących jakości

•    Doradztwo w identyfikacji procesów i powiązań pomiędzy nimi

•    Doradztwo przy pracach wdrożeniowych przy aktywnym udziale pracowników organizacji

•    Opracowanie dokumentacji

•    Weryfikację wdrożonego systemu i rekomendacje dotyczące przygotowania do jego certyfikacji

•    Udział jako doradca w trakcie audytu certyfikującego zewnętrznej jednostki certyfikującej

W ramach realizowanego unijnego Projektu KIGNET Innowacje, aktualnie istnieje możliwość bezpłatnego świadczenia usługi dla przedsiębiorstw - jej świadczenie będzie równoznaczne z udzieleniem korzystającemu przedsiębiorcy pomocy de minimis w wysokości wartości wyświadczonej usługi.


Więcej informacji na temat doradztwa można uzyskać na www.iso.kig.pl


dr Wojciech Januszko

Biuro Legalizacji, Certyfikacji i Karnetów ATA

 

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Krajowa Izba Gospodarcza

Zdjęcia


Polish your HR English 2 Angielski (nie) tylko dla HR –owca49.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Krysiński

Ekspert Betafence – systemy ogrodzeniowe, bramy, gabiony.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK