| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Temat Dnia > Strona WWW podstawową formą promocji firmy w sieci

Strona WWW podstawową formą promocji firmy w sieci

Strona WWW ułatwia klientom zapoznanie się z ofertą firmy. Bez wychodzenia z domu mogą wybrać produkt, zapoznać się z jego specyfikacją, skontaktować się z dostawcą i złożyć zamówienie.


Statystyki prowadzone przez Główny Urząd Statystyczny (www.stat.gov.pl) pokazują, że ponad 50 proc. polskich przedsiębiorstw ma stronę WWW prezentującą ich ofertę. Brak strony WWW jest równoznaczny z oddaniem części klientów konkurencji, która posiada swoją witrynę w Sieci. Koszt przygotowania serwisu internetowego może być obecnie niewielki, a zysk możliwy do osiągnięcia za jej pośrednictwem wysoki.

Strona WWW to oferta firmy dostępna dla wszystkich użytkowników Internetu na całym świecie przez 24 godzin na dobę, 7 dni w tygodniu. Atrakcyjnie przygotowana strona, na której klienci mogą znaleźć wszystkie informacje na temat prowadzonej działalności, stanowi niewątpliwy atut firmy. Wygląd strony powinien być dopasowany zarówno do branży, w jakiej działa przedsiębiorstwo, jak i do aktualnych trendów panujących w Internecie. Ważne też jest, by strona WWW zgodna była z identyfikacją wizualną firmy oraz odpowiadała wizerunkowi kreowanemu za pośrednictwem innych form przekazu. Przykładowo, jeśli logo znajdujące się na stronie WWW jest odmienne od logo stosowanego w pozostałych materiałach promocyjnych, warto zwrócić uwagę, by oba stosowane znaki graficzne były podobne wizualnie, by ich forma była spójna.

Standardowo na stronie WWW firmy powinna znaleźć się jej oferta, prezentacja produktów, dane identyfikacyjne oraz kontaktowe przedsiębiorstwa. Jednak to, jaką formę przyjmie prezentacja firmy zależy tylko od kreatywności twórców strony oraz od potrzeb przedsiębiorstwa. Przykładowo, gdy firma zajmuje się kreacją artystyczną najważniejsza będzie strona wizualna strony, znajdujące się na niej animacje, a także oryginalny sposób prezentacji portfolio. Natomiast dla firm, które swoim klientom pragną zaoferować wysoko wyspecjalizowany sprzęt medyczny - najważniejsza będzie klarowna prezentacja specyfikacji produktu, w której będą podkreślone najważniejsze cechy sprzętu, a także zdjęcia produktów oraz informacje na temat ich eksploatacji.

Z punktu widzenia klienta, ważny jest oczywiście aspekt wizualny serwisu internetowego, najważniejsze jest jednak, by wszystkie informacje można było uzyskać w łatwy i szybki sposób. Jeśli na stronie WWW znajduje się bardzo interesująca prezentacja oferty (np. w technologii Flash), działa ona jednak zbyt wolno i nie jest funkcjonalna, to mimo atrakcyjnej formy część osób może zrezygnować z korzystania z serwisu. Ważne też by wszystkie elementy, które znajdują się na stronie funkcjonowały prawidłowo, a informacje na niej zawarte były prawdziwe i aktualne.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ireneusz Szczęsny

Ireneusz Szczęsny, Kierownik Zespołu Wsparcia Operacyjnego w Link4

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK