| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Temat Dnia > Pracodawcy: rząd musi prowadzić dialog z biznesem

Pracodawcy: rząd musi prowadzić dialog z biznesem

Największe wyzwania, przed którymi stanie polska gospodarka w ciągu najbliższych pięciu lat, to problemy z siłą roboczą, umiejętnym wykorzystaniem funduszy unijnych oraz nierównowaga w finansach publicznych - uważają przedstawiciele organizacji pracodawców.


HENRYKA BOCHNIARZ

Pomysł zwołania kongresu powstał jeszcze w czasach poprzedniego rządu. Nie wiedzieliśmy wtedy, że będą wcześniejsze wybory. Chcieliśmy jednak pokazać, że środowiska przedsiębiorców są razem, że mają opinię na temat tego, co się dzieje w gospodarce. Oczywiście szkoda, że nie ma z nami Business Centre Club i Krajowej Izby Gospodarczej, bo to jest bardzo ważna inicjatywa. Wszyscy mieliśmy wątpliwości, czy potrafimy doprowadzić do przygotowania tego kongresu, bo przecież nasze organizacje w wielu sprawach mają inne zdanie, ale wspólna praca jest jednym z największych atutów tego kongresu. Dla wielu spraw już udało nam się znaleźć kompromisowe rozwiązania.

JERZY BARTNIK

Kongres ma dwa cele. To pokazanie rządowi, że ma partnera do omawiania kwestii gospodarczych, ale także to, że przedsiębiorcy muszą włożyć trochę wysiłku, aby poprawić warunki, w których operują, pod hasłem: będziecie razem - będzie wam łatwiej. Warto podkreślić, że podobny kongres odbywa się we Francji od czterech lat.

ANDRZEJ MALINOWSKI

Kiedy podjęliśmy się organizacji kongresu, chcieliśmy po prostu pokazać rolę pracodawców we współczesnym świecie. W dwóch exposé premierów ani razu nie padło słowo: pracodawca, za to związki zawodowe były odmieniane przez wszystkie przypadki. Chcemy przypomnieć, że istniejemy, stanowimy określoną siłę społeczną, z którą trzeba się liczyć i którą trzeba uwzględniać w funkcjonowaniu państwa, bo tworzą ją ludzie, którzy potrafią kreować biznes. Państwo żyje z tych ludzi i dbanie o nich jest obowiązkiem tego państwa.

HENRYKA BOCHNIARZ

Przygotowaliśmy zestaw tematów, którymi chcemy się zająć, podzieliliśmy je między sobą. Wszystkim nie możemy się zająć, ale jesteśmy w stanie położyć na stole i poddać dyskusji najpilniejsze sprawy.

ROMAN REWALD

Liczymy na to, że jeśli wystąpimy wspólnie, to nasze postulaty przez lata nieuwzględniane przez rząd i parlament - teraz zostaną usłyszane.

ZBIGNIEW JAKUBAS

Organizatorzy kongresu skupiają w swoich organizacjach 43 tys. przedsiębiorstw, które zatrudniają prawie 3,5 mln osób, czyli ponad 50 proc. wszystkich zatrudnionych w gospodarce naszego kraju.

JERZY BARTNIK

Upominamy się o sprawy wcale nie odkrywcze. Określone problemy powtarzają się, ale w nowych okolicznościach, w nowym otoczeniu gospodarczym. Kwestie podatkowe są omawiane od lat i nadal są aktualne.

ZBIGNIEW JAKUBAS

Polecamy artykuły

Autorzy:

Źródło:

GP

Zdjęcia


Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krystian Marczak

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK