| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Temat Dnia > Jaki rachunek bankowy dla przedsiębiorcy

Jaki rachunek bankowy dla przedsiębiorcy

Rachunek bankowy dla małych firm to pakiet produktów finansowych. Najlepszym rozwiązaniem jest konto rozliczane przez internet.


Oferowany dziś przez niemal wszystkie banki drobnym przedsiębiorcom rachunek firmowy to w istocie pakiet produktów. Poza głównym rachunkiem, z którym związanych jest kilka lub kilkanaście dodatkowych kont, w ramach jednej głównej umowy daje on możliwość korzystania z wielu opcji, które w przeszłości oferowane były przez bank jako odrębne produkty. Aby z nich skorzystać, przedsiębiorca musiał zawierać dodatkowe umowy, co angażowało zarówno czas, jak i pociągało dodatkowe koszty.


Opcje te dotyczą zresztą wszystkich możliwych kategorii produktowych: karty, lokaty, kredyty, alternatywne formy finansowania wydatków przedsiębiorstwa za pośrednictwem banku lub grupy finansowej, w ramach której on działa (w tym zwłaszcza leasing i faktoring), a ostatnio coraz częściej produkty ubezpieczeniowe. Należy przy tym zwrócić uwagę na pewną prawidłowość. Tym bogatszy zakres pakietu, im bardziej nowoczesna forma prowadzenia rachunku. Oznacza to, że najpełniejsze wersje pakietów oferowane są klientom korzystającym z internetowych kontaktów z bankiem.


W przypadku produktów o charakterze lokacyjnym większość pakietów charakteryzuje się dużą różnorodnością oferty. Klient może korzystać zarówno z klasycznych lokat terminowych, jak i tzw. overnightów. Podobnie jak to jest w przypadku kont osobistych, przedsiębiorcy, na których firmowe rachunki trafiają znaczne kwoty, mogą coraz częściej korzystać też w ramach pakietu z bezpłatnej usługi doradcy bankowego z zakresu zarządzania wolnymi środkami.


Cechą charakterystyczną pakietów firmowych w ramach kolejnego rozdania jest dalsze modyfikowanie pakietów, z ukierunkowaniem ich na węższe grupy odbiorców. I tak wiele banków ma specjalne pakiety w wersji mikro, które adresowane są do przedsiębiorców prowadzących jednoosobowo działalność gospodarczą albo wykonujących wolne zawody.
Inne banki z kolei zdecydowały się na wyodrębnienie z pakietów w wersji standardowej specjalnych opcjonalnych rachunków dla prawników, lekarzy, aptekarzy, agentów itd.


Ważne!

Najpełniejsze wersje pakietów oferowane są klientom korzystającym z internetowych kontaktów z bankiem

 

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Malinowska

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK