| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Prawo > Przedsiębiorca w sądzie > Przed sądem > Jak rozwiązać polubownie spór o domenę .eu?

Jak rozwiązać polubownie spór o domenę .eu?

Coraz większym uznaniem wśród przedsiębiorców cieszy się domena .eu, która została uruchomiona 7 grudnia 2005 r. Początkowo była przeznaczona dla instytucji publicznych Unii Europejskiej, jednak już rok później rejestracja stała się dostępna dla każdego. Jak rozwiązać polubownie spór o domenę .eu?

Rozstrzygnięcie

W przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia sporna domena zostaje odebrana dotychczasowemu abonentowi oraz przekazana stronie poszkodowanej po upływie 30 dniowego okresu odwoławczego.

Warto dodać, że mogą wystąpić sytuacje, w których potencjalnie poszkodowana strona nie kwalifikuje się na abonenta domeny .eu. Wówczas nazwa strony internetowej zostaje wymazana albo przesunięta do kwarantanny, a następnie ponownie udostępniona do publicznej rejestracji po upływie 40 dni.

W razie przegranej sprawy stronie pozostaje wnieść odwołanie do właściwego sądu w ciągu 30 dni od ogłoszenia rozstrzygnięcia.

Czy brak numeru PESEL pozwanych skutkuje zawieszeniem postępowania?

Opłacalność postępowania ADR

Polubowne rozwiązywanie sporu przed Sądem Arbitrażowym w Pradze należy ocenić jako korzystne. Wynika to ze stosunkowo niskich kosztów  oraz szybkości postępowania.

Sprawy rozstrzygane są przez cenionych ekspertów z branży własności intelektualnej. Praktyka wykazuje wysoki poziom oraz spójność werdyktów. Z tego względu w przypadku zaistnienia konfliktu o domenę .ue warto wziąć pod uwagę alternatywne metody rozstrzygania sporów.

Jakie są wymogi w sporach gospodarczych?

Autor: Tomasz Stachowski specjalista ds. prawa podatkowego

Polecamy artykuły

Ekspert:

wfirma.pl

wFirma.pl jest platformą księgowości on­line udostępniającą, poza księgowością i doradztwem nowoczesne narzędzia informatyczne, niezbędne do zarządzania firmą.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

spór o domene.eu
spór o domene.eu

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Aneta Nowak-Piechota

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK