| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Prawo > Prawo autorskie > Patent > Środki na ochronę własności intelektualnej dla firm

Środki na ochronę własności intelektualnej dla firm

Środki na ochronę własności intelektualnej dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, można uzyskać poprzez składanie odpowiednich wniosków, co możliwe jest jeszcze do dnia 1 lipca tego roku.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości udziela wsparcia, pochodzącego ze środków budżetu państwa oraz ze środków Unii Europejskiej. Środki jakimi dysponuje Agencja, przewidziane na lata 2007-2013 wynoszą ponad 7 miliardów euro, z czego najwięcej środków przeznaczonych zostało na realizację działań w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, z którego to pochodzą środki na ochronę własności intelektualnej. Celem Programu Innowacyjna Gospodarka jest rozwój polskiej gospodarki w oparciu o innowacyjne przedsiębiorstwa. Ważny dla programu jest wzrost konkurencyjności polskiej nauki, zwiększenie udziału innowacyjnych produktów polskiej gospodarki w rynku międzynarodowym i wzrost wykorzystania technologii informacyjnych i komunikacyjnych w gospodarce.

Polecamy również: Czym jest znak towarowy?

Środki z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, są przyznawane na projekty mające na celu wykorzystanie możliwości ochrony przedmiotów własności przemysłowej, takich jak wynalazki, wzory użytkowe oraz wzory przemysłowe, szczególnie poza granicami kraju. Przeznaczone są one dla mikro, średnich i małych przedsiębiorców, mających siedzibę, a w przypadku przedsiębiorców będących osobami fizycznymi – miejsce zamieszkania na terytorium Polski. Dofinansowanie na uzyskanie ochrony własności przemysłowej może wynosić od 2 do 400 tysięcy złotych.

Wyszczególniając, Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, przewiduje pomoc w uzyskaniu ochrony własności przemysłowej, umożliwiając otrzymanie wsparcia projektów dotyczących uzyskania ochrony własności przemysłowej, w zakresie pokrycia kosztów, między innymi opłat urzędowych za dokonanie zgłoszenia, obsługi zawodowego rzecznika patentowego uprawnionego do reprezentowania przedsiębiorcy przez właściwymi organami, tłumaczeń dokumentacji niezbędnej do dokonania zgłoszenia oraz w zakresie związanym z zakupem analiz i ekspertyz prawnych, ekonomicznych, marketingowych i technicznych, dotyczących przedmiotu zgłoszenia lub postępowania, w tym w zakresie wyceny wartości własności intelektualnej, perspektyw rynkowych i uwarunkowań prawnych komercjalizacji oraz zarządzania w przedsiębiorstwie prawami własności przemysłowej.

Zobacz forum: Firma

Dofinansowanie na uzyskanie ochrony własności przemysłowej z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, nie może być udzielone, jeśli zgłoszenie do Urzędu Patentowego dotyczy uzyskania ochrony wyłącznie na terytorium Polski.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

APRIL Polska Service sp. z o.o.

Multiagencja ubezpieczeniowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK