| INFORFK | INFORRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Praca i ubezpieczenia > Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela - WZÓR PISMA

Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela - WZÓR PISMA

Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela można złożyć w przypadku, gdy nie zgadzamy się z ubezpieczycielem co do treści jego decyzji dotyczącej wypłaty odszkodowania. Co powinno zawierać odwołanie od decyzji ubezpieczyciela?

Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela

W sytuacji braku wypłaty odszkodowania możliwe jest sporządzenie odwołania od decyzji ubezpieczyciela. Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela powinno zawierać zarzuty co do treści decyzji ubezpieczyciela w przedmiocie wypłaty odszkodowania.

W odwołaniu należy zamieścić dane dotyczące numeru polisy oraz numeru szkody. Trzeba również wskazać, że kwestionujemy decyzję o likwidacji szkody i ustaleniu wysokości odszkodowania na kwotę wskazaną przez zakład ubezpieczeń oraz zawnioskować o ponowne rozpatrzenie sprawy.

365,00 złSerwis Prawno-Pracowniczy - wersja internetowa

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Chcesz otrzymywać więcej aktualnych informacji? Zapisz się na nasz Newsletter!


Wzór odwołania od decyzji ubezpieczyciela..................................... (miejscowość), dnia ............................

........................................................

........................................................

........................................................

........................................................
(nazwa towarzystwa ubezpieczeniowego)


Ubezpieczony:

....................................................................

....................................................................

.....................................................................

Nr szkody: ......................

Polisa nr: ........................

Odwołanie od decyzji

W związku z doręczoną decyzją o likwidacji szkody i ustaleniu wysokości odszkodowania na kwotę ............... zł - wnoszę o ponowne rozpatrzenie mojej sprawy.

W mojej ocenie wartość rynkowa pojazdu, wskazana w decyzji, została w sposób istotny zaniżona. W związku z powyższym stwierdzam, iż przy prawidłowym dokonaniu wyceny, wartość przedmiotu ubezpieczenia powinna być określona na kwotę  ....................... zł.

Uzasadnienie

W uzasadnieniu wskazuję, iż w chwili zawarcia umowy ubezpieczenia z dnia ......................... pojazd był wyceniany na kwotę  ......................... zł, co zostało potwierdzone w polisie ubezpieczeniowej nr ............... .

Informuję, że od daty zawarcia umowy nie wystąpiły żadne zdarzenia, mogące stanowić podstawę do znacznego obniżenia wartości wskazanej w umowie. Aktualna wycena jest niezrozumiała również przy dokonaniu analizy porównawczej cen rynkowych, za pojazdy znajdujące się adekwatnym stanie.

Jedynym powodem utraty wartości przez pojazd mógł być wzrost przebiegu. Przy dystansie  ..................... km, jaki pokonał pojazd od zawarcia umowy, stwierdzam, iż zmiana wartości pojazdu, jaka wynika z wyceny dokonanej w umowie oraz ze skarżonej decyzji, w sposób rażący przekracza współczynniki utraty wartości pojazdu, przyjęte na rynku.
Tym samym skarżona decyzji, w kwestii oceny wartości przedmiotu ubezpieczenia, nie ma oparcia w rzeczywistości. W przypadku braku uwzględnienia mojego wniosku zmuszony będę skierować sprawę na drogę postępowania sądowego.

W związku z powyższym wnoszę jak na wstępie.

Z poważaniem,

..............................................................

Zobacz: Ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty - WZÓR PISMA

Aktualizacja: 04.07.2014

Autor:

Personel i Zarządzanie189,00 zł
avatar

2014-02-23 20:34 Zgłoś

Ja kupiłem buty skurzane za ponad 300 zł w firmie Wojas i musiałem iść do sądu bo pantofelki rozpadły się w bardzo krótkim czasie – dużej użytkuję chińskie tenisówki za 12-15 zł. Tak więc gościu bzdury opowiadasz o warunkach za wyższe kwoty bo i takie ubezpieczenie posiadałem i to w PZU które mi pokazało że większy może więcej i ma w nosie wszelką uczciwość pomimo że kwity mam solidne – zostałeś bez ręki na pewno ci odrośnie. Jeśli chcesz uczciwości to tylko sąd i tu bardzo duże szczęście że sędzia którego dostaniesz może będzie jeszcze wierzył we własne powołanie ale jeszcze trzeba się wesprzeć mediami i wtedy sukces murowany. Uważam że Winę za traki stan rzeczy ponoszą rządzący, że pozwalają kanciarzom na różne numerki a przecież takie firmy jak PZU i im podobne z powodzeniem łatały by dziurę w budżecie za swoje numery. Natomiast rzecznik ubezpieczonych to tylko fikcja literacka która zapewniać ma pozory praworządności i kontroli. 

avatar

2013-09-16 17:47 Zgłoś

Witam ile razy można odwołać sięsprawie odszkodowania za dach po gradobiciu.

avatar

2013-07-11 16:17 Zgłoś

Wiadomo jak jest z ubezpieczycielami. Można napisać odwołanie od decyzji ubezpieczyciela ale nie ma co liczyć na jej uwzględnienie. Kasę każdy przyjmie, a wypłacać to nie ma komu.Powyższe twierdzenie nie do końca jest zgodne ze stanem faktycznym. Jeśli mamy rację jest spora szansa na zmianę stanowiska. Zazwyczaj problem tkwi w tym, że owa "racja" wynika z własnego o niej przekonania, a nie np. z zapisów w ogólnych warunkach ubezpieczenia (tzw. owu). Co jest najczęstszym elementem decydującym o wyborze takiego a nie innego ubezpieczyciela? Cena! Dlaczego zatem decydując się na tanie ubezpieczenie klient jest przekonany o tym, że dostanie w zamian tyle samo co w ubezpieczeniu droższym? Czy kupując buty za 50 zł. oczekujemy od nich, że będą równie wygodne i trwałe jak te za 200 czy 300 zł? Chyba nie. Skąd zatem wiara w to, że kupując np. "okazyjne" AC nie okaże się, że ma ono wiele ograniczeń z których firma ubezpieczeniowa skwapliwe skorzysta, gdy przyjdzie do wypłaty? We wszystkich firmach ubezpieczeniowych wyliczenie składki podstawowej opiera się prawdopodobieństwie wystąpienia danej sytuacji. Zapewniam, że dane źródłowe są takie same więc i wyniki bardzo zbliżone. Jeśli zatem ktoś decyduje się wypuścić produkt tańszy z pewnością wprowadza dodatkowe obostrzenia i/lub wykluczenia, które zadziałają w odpowiednim momencie (pomijam sytuacje w których firma ubezpieczeniowa wprowadza świadomie niskie stawki by zdobyć rynek - ale wtedy możemy mieć pewność, że w następnym roku lub za dwa lata zapłacimy zauważalnie więcej). Ogólne warunki ubezpieczenia należy po prostu czytać i... mieć zaufanego agenta. Minimalizujemy w ten sposób szansę na to, że gdy przyjdzie do wypłaty poczujemy się oszukani. 

HITY INFORU

TERMINARZ

LIP31
TydzieńPWŚCPSN
2730123456
2878910111213
2914151617181920
3021222324252627
3128293031010203

Narzędzia przedsiębiorcy

Eksperci infor.pl

Pismo "Niebieska Linia"

Dwumiesięcznik poświęcony problematyce przemocy

Zostań ekspertem Infor.pl »