| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Poradniki > Jak uzyskać dotacje na przedsięwzięcia innowacyjne

Jak uzyskać dotacje na przedsięwzięcia innowacyjne

Przedsiębiorcy - w tym małe i średnie firmy - zainteresowani wprowadzaniem w firmach przedsięwzięć innowacyjnych mogą ubiegać się o dotacje unijne na planowane inwestycje. Część działań z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka została uruchomiona w połowie maja. Wnioski na kolejne działania będzie można składać od 16 czerwca. W ramach POIG dotowane są projekty innowacyjne w skali kraju lub na poziomie międzynarodowym, związane z zastosowaniem nowych rozwiązań technologicznych, produktów, usług i organizacji.

WYMOGI DOTYCZĄCE PRZEDSIĘBIORCY UBIEGAJĄCEGO SIĘ O DOTACJĘ
 
- Na terenie RP prowadzi działalność i ma siedzibę, a w przypadku osoby fizycznej - miejsce zamieszkania.
- Nie podlega wykluczeniu z ubiegania się o dofinansowanie na podstawie art. 211 ustawy z 30 czerwca 2005 r. o finansach publicznych.
- W przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną - nie był skazany prawomocnym wyrokiem za przestępstwo składania fałszywych zeznań, przekupstwa, przeciwko mieniu, wiarygodności dokumentów, obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi, obrotowi gospodarczemu, systemowi bankowemu, karne skarbowe albo inne związane z wykonywaniem działalności gospodarczej lub popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych.
- W przypadku przedsiębiorcy niebędącego osobą fizyczną - osoba będąca członkiem jego organów zarządzających bądź wspólnikiem nie została skazana prawomocnym wyrokiem za przestępstwa, o których mowa wyżej.
- Przedsiębiorca nie może też posiadać zaległości z tytułu należności publicznoprawnych lub pozostawać pod zarządem komisarycznym bądź znajdować się w toku likwidacji, postępowania upadłościowego, postępowania naprawczego lub w okresie 3 lat przed złożeniem wniosku o udzielenie wsparcia lub pożyczki nie naruszył w sposób istotny umowy z Agencją.
 
WAŻNE ADRESY
 
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego - Instytucja Zarządzająca
Departament Zarządzania Programami Konkurencyjności i Innowacyjności
ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa
Ministerstwo Gospodarki
Departament funduszy europejskich
Plac Trzech Krzyży 3/5, 00-507 Warszawa
tel. +48 (22) 693-51-09
fax +48 (22) 693-40-26
www.mg.gov.pl
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
ul. Pańska 81/83, 00-834 Warszawa
tel. +48 (22) 432-80-80, 652-80-80
fax +48 (22) 432-86-20, 432-84-04, 652-86-20, 652-84-04
www.parp.gov.pl
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich na lata 2007-2013
Warszawa, ul. Krucza 38/42, tel. +48 (22) 6260632 i +48 (22) 6260633, e-mail: punktinformacyjny@mrr.gov.pl
 
DEFINICJE
 
MALI I ŚREDNI PRZEDSIĘBIORCY
Mały przedsiębiorca - to przedsiębiorca, który w co najmniej jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych zatrudniał średniorocznie mniej niż 50 pracowników oraz który osiągnął roczny obrót ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz operacji finansowych nieprzekraczający równowartości 10 mln euro lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w zł 10 mln euro.
Średni przedsiębiorca - to przedsiębiorca, który w co najmniej jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych zatrudniał średniorocznie mniej niż 250 pracowników i który osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz operacji finansowych nieprzekraczający w zł 50 mln euro lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w zł 43 mln euro.
 
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Kubarski

Ekspert Kredytowy Salomon Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK