| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Poradniki > Jak uzyskać dotacje na przedsięwzięcia innowacyjne

Jak uzyskać dotacje na przedsięwzięcia innowacyjne

Przedsiębiorcy - w tym małe i średnie firmy - zainteresowani wprowadzaniem w firmach przedsięwzięć innowacyjnych mogą ubiegać się o dotacje unijne na planowane inwestycje. Część działań z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka została uruchomiona w połowie maja. Wnioski na kolejne działania będzie można składać od 16 czerwca. W ramach POIG dotowane są projekty innowacyjne w skali kraju lub na poziomie międzynarodowym, związane z zastosowaniem nowych rozwiązań technologicznych, produktów, usług i organizacji.

WYMOGI DOTYCZĄCE PRZEDSIĘBIORCY UBIEGAJĄCEGO SIĘ O DOTACJĘ
 
- Na terenie RP prowadzi działalność i ma siedzibę, a w przypadku osoby fizycznej - miejsce zamieszkania.
- Nie podlega wykluczeniu z ubiegania się o dofinansowanie na podstawie art. 211 ustawy z 30 czerwca 2005 r. o finansach publicznych.
- W przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną - nie był skazany prawomocnym wyrokiem za przestępstwo składania fałszywych zeznań, przekupstwa, przeciwko mieniu, wiarygodności dokumentów, obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi, obrotowi gospodarczemu, systemowi bankowemu, karne skarbowe albo inne związane z wykonywaniem działalności gospodarczej lub popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych.
- W przypadku przedsiębiorcy niebędącego osobą fizyczną - osoba będąca członkiem jego organów zarządzających bądź wspólnikiem nie została skazana prawomocnym wyrokiem za przestępstwa, o których mowa wyżej.
- Przedsiębiorca nie może też posiadać zaległości z tytułu należności publicznoprawnych lub pozostawać pod zarządem komisarycznym bądź znajdować się w toku likwidacji, postępowania upadłościowego, postępowania naprawczego lub w okresie 3 lat przed złożeniem wniosku o udzielenie wsparcia lub pożyczki nie naruszył w sposób istotny umowy z Agencją.
 
WAŻNE ADRESY
 
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego - Instytucja Zarządzająca
Departament Zarządzania Programami Konkurencyjności i Innowacyjności
ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa
Ministerstwo Gospodarki
Departament funduszy europejskich
Plac Trzech Krzyży 3/5, 00-507 Warszawa
tel. +48 (22) 693-51-09
fax +48 (22) 693-40-26
www.mg.gov.pl
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
ul. Pańska 81/83, 00-834 Warszawa
tel. +48 (22) 432-80-80, 652-80-80
fax +48 (22) 432-86-20, 432-84-04, 652-86-20, 652-84-04
www.parp.gov.pl
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich na lata 2007-2013
Warszawa, ul. Krucza 38/42, tel. +48 (22) 6260632 i +48 (22) 6260633, e-mail: punktinformacyjny@mrr.gov.pl
 
DEFINICJE
 
MALI I ŚREDNI PRZEDSIĘBIORCY
Mały przedsiębiorca - to przedsiębiorca, który w co najmniej jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych zatrudniał średniorocznie mniej niż 50 pracowników oraz który osiągnął roczny obrót ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz operacji finansowych nieprzekraczający równowartości 10 mln euro lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w zł 10 mln euro.
Średni przedsiębiorca - to przedsiębiorca, który w co najmniej jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych zatrudniał średniorocznie mniej niż 250 pracowników i który osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz operacji finansowych nieprzekraczający w zł 50 mln euro lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w zł 43 mln euro.
 

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

FakturaXL.pl

FakturaXL.pl jest producentem oprogramowania w zakresie fakturowania online dla firm i biur rachunkowych. Od ponad 12 lat tworzymy z pasją rozwiązania IT.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK