| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Podatki

Jak korygować na fakturze błędne pozycje

Aktualizacja: 27.05.2008

Czy wystawiając fakturę korygującą, muszę ująć wszystkie pozycje wymienione przed korektą, czy tylko te błędne, które koryguję? »

Czy podwyższenie kapitału zakładowego jest kosztem

Aktualizacja: 27.05.2008

Wydatki związane z podwyższeniem kapitału zakładowego są typowymi kosztami pośrednimi związanymi z prowadzoną działalnością, w związku z czym należy uznawać je za koszty uzyskania przychodów. »

Jak kwalifikować wydatki na zagospodarowanie terenu wokół firmy

Aktualizacja: 06.05.2008

Zarząd spółki z o.o. postanowił zagospodarować teren wokół siedziby spółki. W związku z decyzją władz spółki wynajęto firmę, która zajęła się realizacją decyzji zarządu - uporządkowano teren, wycięto chwasty, zasiano trawę, posadzono kwiaty oraz krzewy ozdobne i drzewka. Jak kwalifikować podatkowo poniesione wydatki? »

Jak dla potrzeb CIT prawidłowo rozliczać koszty

Aktualizacja: 06.05.2008

Kwestia poprawnego rozliczania kosztów w czasie ma istotne znaczenie. Warunkuje ona określanie podatku w prawidłowej wysokości. »

Jak opodatkowane jest nieodpłatne przekazanie prezentów o małej wartości

Aktualizacja: 30.04.2008

Od 1 stycznia 2008 r. obowiązują zmienione zasady opodatkowania nieodpłatnego przekazania przez podatnika towarów uznawanych za prezenty o małej wartości. Na czym polegają? »

Obowiązki podatkowe przedsiębiorców podejmujących pracę sezonową

Aktualizacja: 29.04.2008

Podatnicy, którzy prowadzą działalność gospodarczą tylko sezonowo, mają takie same obowiązki, jak przedsiębiorcy działający przez cały rok. Konieczne jest więc zarejestrowanie firmy, ewidencjonowanie obrotów i odprowadzanie należnych fiskusowi podatków. »

Czy ulga na złe długi umożliwia odliczenie VAT

Aktualizacja: 29.04.2008

Jednym z narzędzi optymalizacji obciążeń podatkowych może być tzw. ulga za złe długi. Umożliwia ona odliczanie VAT niezapłaconego przez kontrahenta podatnika. Warto prześledzić tę kwestię dokładnie. »

Jak rozliczyć darowiznę auta

Aktualizacja: 29.04.2008

Odpłatne zbycie samochodu jest objęte podatkiem dochodowym jeszcze przez sześć lat od wycofania go z ewidencji. Nie musi powodować takiego obowiązku darowizna. Gdy obdarowany jest członkiem najbliższej rodziny, on nie musi płacić podatku od darowizny. »

Najem firmowych składników majątku

Aktualizacja: 25.04.2008

Jeśli przedsiębiorca wynajmie nieruchomość lub jej część, figurującą w firmowej ewidencji środków trwałych, uzyskany w ten sposób przychód musi traktować na równi z przychodami z działalności gospodarczej. »

Jak na fakturze można zmienić termin płatności

Aktualizacja: 24.04.2008

Otrzymałam faktury, na których jest inny termin płatności niż ten, który wynika z umowy. Jak można zmienić termin płatności na fakturze? »

Jak przygotować się do kontroli skarbowej

Aktualizacja: 24.04.2008

Przedsiębiorca powinien przechowywać dokumenty będące podstawą rozliczeń do czasu przedawnienia się danego zobowiązania podatkowego. To główny warunek właściwego przygotowania do kontroli skarbowej. »

Urzędy skarbowe niejednolicie traktują koszty procesowe

Aktualizacja: 21.04.2008

Organy podatkowe różnie traktują możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów procesowych oraz opłat o charakterze sankcyjnym w sprawach administracyjnych. »

Jak korzystnie podatkowo zwiększyć kapitał spółki

Aktualizacja: 21.04.2008

Wypracowany przez spółkę zysk niekonieczne może zostać przeznaczony na wypłatę dywidendy. Możliwe są także inne rozwiązania, w tym przekazanie zysku na zwiększenie kapitału zakładowego lub przekazanie zysku na kapitał rezerwowy. Obydwa zdarzenia na gruncie prawa podatkowego wywołują różne skutki podatkowe. »

Jak rozliczyć transakcje sprzedaży komisowej

Aktualizacja: 21.04.2008

Sprzedaż komisowa może być opodatkowana VAT na zasadach ogólnych lub na zasadzie opodatkowania marży. Warto przeanalizować oba te przypadki dokładnie. »

Rodzaj umowy leasingowej decyduje o kosztach

Aktualizacja: 21.04.2008

Na co najmniej dziesięć lat musi być zawarta umowa leasingu nieruchomości, by opłaty leasingowe były kosztem leasingobiorcy. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ligęzowscy & Partnerzy. Adwokaci i Radcowie Prawni Spółka Partnerska.

Kompleksowa obsługa prawna na rzecz przedsiębiorców i klientów indywiduwalnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK