| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Podatki

Promocja i marketing a koszty reprezentacji

Aktualizacja: 31.07.2008

Czy do kosztów możemy zaliczyć wydatki na przekąski i napoje? Czy ubranie z logo firmy dalej można zaliczyć do kosztów? »

Czy każdy podmiot może prowadzić skład podatkowy

Aktualizacja: 31.07.2008

Skład podatkowy można prowadzić legalnie tylko na podstawie zezwolenia. Podmiot, który się o nie ubiega, musi spełnić wiele szczegółowych warunków. »

Były współmałżonek może odpowiadać za długi firmy

Aktualizacja: 31.07.2008

Za zobowiązania podatkowe przedsiębiorca odpowiada całym swoim majątkiem, a ponadto jego odpowiedzialność rozciąga się na majątek wspólny jego i współmałżonka. Po rozwodzie były małżonek odpowiada tylko do wysokości swojego udziału w majątku wspólnym. »

Kosztem jest tylko wynagrodzenie rad nadzorczych

Aktualizacja: 30.07.2008

Kwestia wydatków na rzecz członków rad nadzorczych wymaga szczegółowej analizy. Nie każdy z nich może być bowiem zaliczony do kosztów uzyskania przychodów. »

Jak rozliczać koszty najmu auta

Aktualizacja: 30.07.2008

Jakie są zasady rozliczania przez osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą kosztów samochodu osobowego używanego na podstawie umowy najmu? »

Usługi faktoringu podlegają opodatkowaniu

Aktualizacja: 28.07.2008

Faktoring jest często wykorzystywanym w praktyce gospodarczej narzędziem mającym na celu poprawę płynności finansowej przedsiębiorstwa i uniknięcie zatorów płatniczych. Jego prawidłowe opodatkowanie może być kłopotliwe. »

Limit przychodu został podwyższony do 1,2 mln euro

Aktualizacja: 12.08.2008

Dziś wchodzi w życie ustawa z 10 lipca 2008 r. o zmianie ustawy o rachunkowości przewidująca podniesienie z 800 tys. do 1,2 mln euro limitu, który zobowiązuje podatników PIT do prowadzenia ksiąg rachunkowych. »

Jak rozliczać VAT od wydatków niebędących kosztem uzyskania przychodu

Aktualizacja: 24.07.2008

Część wydatków, które poniosła moja firma, nie jest kosztem uzyskania przychodu według przepisów o podatku dochodowym. Czy automatycznie oznacza to brak możliwości dokonania w takich przypadkach odliczeń w podatku od towarów i usług? »

Jak rozliczać wydatki na nabycie środków trwałych

Aktualizacja: 24.07.2008

Amortyzacji podlegają środki trwałe, których tzw. wartość początkowa przekracza 3,5 tys. zł. W przypadku tańszych zakupów, gdy wydatek mieści się we wskazanym limicie, podatnik ma kilka możliwości jego rozliczenia. »

Jak prawidłowo składać deklaracje kwartalne VAT

Aktualizacja: 24.07.2008

Do rozliczenia kwartalnego VAT są uprawnieni mali podatnicy. Obowiązkowo składają deklaracje kwartalne VAT-7K, gdy wybiorą kasową metodę rozliczania. »

Jak ustalać wysokość zaliczek na CIT

Aktualizacja: 21.07.2008

Podstawową formą płatności CIT są zaliczki miesięczne. Należy jednak pamiętać, iż istnieją także inne sposoby rozliczania należnego podatku. »

Kto powinien rejestrować się dla potrzeb VAT

Aktualizacja: 17.07.2008

Podatnicy są zwolnieni z rozliczania VAT, gdy ich sprzedaż nie przekroczy w roku kwoty 50 tys. zł. Mogą jednak sami zrezygnować ze zwolnienia, składając zgłoszenie rejestracyjne VAT-R. »

Kiedy i jak płacić akcyzę

Aktualizacja: 17.07.2008

Przedsiębiorcy prowadzący działalność w zakresie wyrobów akcyzowych muszą płacić akcyzę. Podatek ten określany jest procentowo i kwotowo. Organem właściwym dla rozliczeń akcyzowych jest naczelnik urzędu celnego. »

Jak są opodatkowani wspólnicy spółki cywilnej

Aktualizacja: 16.07.2008

Wspólnicy spółki cywilnej ustalają przychód (dochód) dla całej firmy. Tak ustalony przychód (dochód) dzielą proporcjonalnie między siebie. »

Jak rozliczyć zakup sprzętu łącznie z montażem

Aktualizacja: 14.07.2008

Sprzęt zakupiony łącznie z montażem, który służy czynnościom opodatkowanym, jest podstawą odliczenia VAT z faktury zakupu. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bernatowicz, Komorniczak, Mazur Radcy Prawni i Doradcy Podatkowi

spółka partnerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK