| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Podatki > Czy usługi nauczania języków obcych powinny być zaewidencjonowane w kasie rejestrującej

Czy usługi nauczania języków obcych powinny być zaewidencjonowane w kasie rejestrującej

Prowadzimy szkołę językową „Usługi w zakresie nauczania języków obcych”. Czy w 2011 r. mamy obowiązek ewidencjonowania opłat wnoszonych przez uczestników kursów w kasie rejestrującej?

 

rada

 

Usługi nauczania języków obcych są to usługi w zakresie edukacji sklasyfikowane w dziale PKWiU 85. Obrotu osiąganego z tego rodzaju działalności (czyli usług świadczonych na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej) nie muszą Państwo ewidencjonować w kasie rejestrującej.

 

uzasadnienie

 

Z § 2 ust. 1 pkt 1 w zw. z poz. 29 załącznika do rozporządzenia MF w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji z zastosowaniem kas rejestrujących wynika, że usługi edukacyjne są co do zasady zwolnione z obowiązku ewidencjonowania. Wyjątkiem są:

• usługi w zakresie pozaszkolnych form edukacji sportowej oraz zajęć sportowych i rekreacyjnych (PKWiU 85.51.10.0),

• usługi świadczone przez szkoły tańca i instruktorów tańca (PKWiU 85.52.11.0)

- które nie są objęte zakresem tego zwolnienia i co do zasady powinny być ewidencjonowane w kasie rejestrującej.

Podstawa prawna:

• § 2 ust. 1 pkt 1 i poz. 29 załącznika do rozporządzenia Ministra Finansów z 26 lipca 2010 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących - Dz.U. Nr 138, poz. 930

Ewa Sławińska

konsultant podatkowy

 

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

Monitor Księgowego
CIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Duraj

doktor hab. nauk prawnych, ekspert z zakresu prawa pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK