| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Personel > Z praktyki HR > Innowacje w biznesie wspierane przez dział HR

Innowacje w biznesie wspierane przez dział HR

Budowanie organizacji uczącej się (ang. Learning organization) potrafiącej nieustannie zdobywać nową wiedzę, rozpowszechniać ją w swoich strukturach i natychmiast wykorzystywać do tworzenia nowych technologii i produktów to jedno z największych wyzwań jakie stoją obecnie przed działem HR.

Jak długo trwa Państwa zadowolenie z kupna nowej rzeczy (np. nowego modelu telefonu)? Zazwyczaj do momentu kiedy okazuje się, że w tej samej cenie jest już nowszy model, z lepszymi możliwościami, efektowniejszy i modniejszy.

To co dziś firma wprowadza na rynek w tym samym momencie staje się historią. O sukcesie decyduje już nie tylko potęga marketingu, ale przed wszystkim zdolność do wprowadzania innowacji we wszystkich obszarach aktywności biznesowej (dotyczy to produktów/usług, sposobu organizacji i produkcji, podejścia do klienta, narzędzi zarządzania).

Tylko firmy które cechuje tzw. dynamizm innowacyjny czyli strategia firmy charakteryzująca się otwartością na wszelkiego rodzaju nowości, ciągłym poszukiwaniem nowych idei, pomysłów i rozwiązań oraz szybkie wdrażanie ich do praktyki mają szansę stać się liderami na rynku.

Polecamy: Jak powinien działać menedżer doskonały?

Budowanie organizacji uczącej się (ang. Learning organization) potrafiącej nieustannie zdobywać nową wiedzę, rozpowszechniać ją w swoich strukturach i natychmiast wykorzystywać do tworzenia nowych technologii i produktów to jedno z największych wyzwań jakie stoją obecnie przed Działem HR.

Polecamy: Nowoczesne zarządzanie

Oto wyniki badań menedżerów z krajów europejskich (w tym także polskich) przeprowadzonych przez European Association for Personnel Management oraz Boston Consulting Group wskazują na główne wyzwania jakie stają przed firmami i specjalistami HR w najbliższej przyszłości:

• budowanie organizacji uczącej się;
• zarządzanie talentami;
• zarządzanie demografią;
• zarządzanie równowagą między pracą zawodową a życiem osobistym;
• zarządzanie zmianą i transformacja kulturowa.

Dr Anna Syrek-Kosowska, Coach kadry menedżerskiej, Vice President of the Society for Coaching Psychology przy Brytyjskim Towarzystwie Psychologicznym, Partner Centrum Szkoleń i Psychologii Biznesu

Artykuł ukazał się DZIENNIK-u, Dodatek Praca

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Budowanie organizacji uczącej się, potrafiącej nieustannie zdobywać nową wiedzę, to jedno z największych wyzwań jakie stoją obecnie przed Działem HR.
Budowanie organizacji uczącej się, potrafiącej nieustannie zdobywać nową wiedzę, to jedno z największych wyzwań jakie stoją obecnie przed Działem HR.

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

KPRF Law Office

Nowy wymiar obsługi prawnej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK