| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Personel > Z praktyki HR > Innowacje w biznesie wspierane przez dział HR

Innowacje w biznesie wspierane przez dział HR

Budowanie organizacji uczącej się (ang. Learning organization) potrafiącej nieustannie zdobywać nową wiedzę, rozpowszechniać ją w swoich strukturach i natychmiast wykorzystywać do tworzenia nowych technologii i produktów to jedno z największych wyzwań jakie stoją obecnie przed działem HR.

Jak długo trwa Państwa zadowolenie z kupna nowej rzeczy (np. nowego modelu telefonu)? Zazwyczaj do momentu kiedy okazuje się, że w tej samej cenie jest już nowszy model, z lepszymi możliwościami, efektowniejszy i modniejszy.

To co dziś firma wprowadza na rynek w tym samym momencie staje się historią. O sukcesie decyduje już nie tylko potęga marketingu, ale przed wszystkim zdolność do wprowadzania innowacji we wszystkich obszarach aktywności biznesowej (dotyczy to produktów/usług, sposobu organizacji i produkcji, podejścia do klienta, narzędzi zarządzania).

Tylko firmy które cechuje tzw. dynamizm innowacyjny czyli strategia firmy charakteryzująca się otwartością na wszelkiego rodzaju nowości, ciągłym poszukiwaniem nowych idei, pomysłów i rozwiązań oraz szybkie wdrażanie ich do praktyki mają szansę stać się liderami na rynku.

Polecamy: Jak powinien działać menedżer doskonały?

Budowanie organizacji uczącej się (ang. Learning organization) potrafiącej nieustannie zdobywać nową wiedzę, rozpowszechniać ją w swoich strukturach i natychmiast wykorzystywać do tworzenia nowych technologii i produktów to jedno z największych wyzwań jakie stoją obecnie przed Działem HR.

Polecamy: Nowoczesne zarządzanie

Oto wyniki badań menedżerów z krajów europejskich (w tym także polskich) przeprowadzonych przez European Association for Personnel Management oraz Boston Consulting Group wskazują na główne wyzwania jakie stają przed firmami i specjalistami HR w najbliższej przyszłości:

• budowanie organizacji uczącej się;
• zarządzanie talentami;
• zarządzanie demografią;
• zarządzanie równowagą między pracą zawodową a życiem osobistym;
• zarządzanie zmianą i transformacja kulturowa.

Dr Anna Syrek-Kosowska, Coach kadry menedżerskiej, Vice President of the Society for Coaching Psychology przy Brytyjskim Towarzystwie Psychologicznym, Partner Centrum Szkoleń i Psychologii Biznesu

Artykuł ukazał się DZIENNIK-u, Dodatek Praca
reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Budowanie organizacji uczącej się, potrafiącej nieustannie zdobywać nową wiedzę, to jedno z największych wyzwań jakie stoją obecnie przed Działem HR.
Budowanie organizacji uczącej się, potrafiącej nieustannie zdobywać nową wiedzę, to jedno z największych wyzwań jakie stoją obecnie przed Działem HR.

Rachunkowość Budżetowa764.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sławomir Janiak

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK