| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Personel > Rekrutacja > Jak znaleźć pracę?

Jak znaleźć pracę?

Nigdy nie wiadomo, dokąd zaprowadzi cię życie. Jeżeli widzisz, że twoi znajomi sumiennie realizują narzucone sobie schematy kariery zawodowej - powinieneś ograniczyć z nimi kontakt. Przy nich się nie rozwiniesz. Co więcej, możesz zanudzić się na śmierć. Jednak powinieneś pamiętać, że podczas poszukiwania pracy nie należy całkowicie zdawać się na los.

Poszukiwanie pracy - uzbrój się w cierpliwość

Oczywiście, nikt nie jest podobny i różne są sytuacje, od których zależy to, w jaki sposób powinien poszukiwać swojej pracy. Jeżeli szukasz pracy po raz pierwszy, to wiedz, że nie jest to takie proste. Dzisiaj na rynku pracy w Polsce sytuacja nie jest łatwa dla żadnego pracownika. Absolwenci szkół wyższych, nawet ci z najlepszymi wynikami czy znajomością 5 języków obcych, mają trudności w znalezieniu pracy. Dlatego ważne jest, aby wszyscy po prostu byli sobą i zachowywali spontaniczność. Kiedy ktoś udaje kogoś innego, to zawsze będzie musiał to robić. W efekcie - będzie bardzo nieszczęśliwy. Drugie studium przypadku określa grupę osób pracujących, ale będących tak niezadowolonymi ze swojej pracy, że w efekcie sami się zwalniają i popadają w depresję lub nerwicę. Jeżeli stwierdzasz, że dana praca ci nie odpowiada, to nie zwalniaj się z niej. Możesz szybciej znaleźć lepszą pracę, gdy już gdzieś pracujesz. Na aktualnym stanowisku pracy powinieneś zacząć działać aktywniej. Lepsze wyniki - to większa szansa na otrzymanie lepszego stanowiska w innej firmie. Prawda, że jest to niezwykle proste i, co najważniejsze, potrafi oszczędzić nam wielu przykrych chwil w naszym życiu?

Na sam koniec podkreślę  tylko, że sytuacja na rynku pracy jest zupełnie inna niż ta, w której dojrzewali nasi rodzice. Musimy się liczyć z tym, że mamy minimalne szanse na to, żeby rozwijać się wewnątrz struktur jednej firmy przez całe nasze życie. Podczas pierwszych lat naszej pracy zmienimy firmy wielokrotnie.  Pamiętaj - nie zniechęcaj się podczas poszukiwania swojej pracy idealnej. Pochłonie to wiele czasu i cierpliwości. Przechodząc przez różne organizacje i stanowiska, nauczysz się bardzo dużo. Będzie to wiedza, na podstawie której ocenisz, co lubisz robić, a co wolisz omijać szerokim łukiem. W pewnym momencie stwierdzisz, że praca, którą wykonujesz, jest właśnie tą właściwą. Trzeba zatem tylko uzbroić się w cierpliwość…

Autor: Joanna Zawada

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Wicherkiewicz

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK