| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Personel > Rekrutacja > Nowe oczekiwania wobec kandydatów aspirujących do pracy w branży IT

Nowe oczekiwania wobec kandydatów aspirujących do pracy w branży IT

W dzisiejszych czasach ekstensywny obszar nowoczesnych technologii informatycznych należy do najbardziej rozwojowych i intratnych. Charakteryzuje go duża dynamika: z niezwykłą wręcz częstotliwością pojawiają się innowacyjne rozwiązania, obejmujące coraz szersze kręgi aspektów życia społecznego i gospodarki. W konsekwencji zaś przyczynia się do tego, iż pojęcie zawodu informatyka i programisty także zwiększa swój zakres i ulega pewnym przeobrażeniom, a w przyszłości prawdopodobnie zostanie poddane gruntownej transformacji. W jaki sposób przekłada się to na sytuację kandydatów ubiegających się o pracę w sektorze IT?

Jednakże w kontekście poszukiwania idealnego kandydata posiadającego nie tylko wiedzę i doświadczenie, ale również wysoko rozwinięte kompetencje miękkie i umiejętności językowe może to nie wystarczyć. Pożądane byłoby, zatem poświęcenie większej ilości czasu i osobiste zaangażowanie się w opracowanie pogłębionych kwestionariuszy wywiadu ukierunkowanego na analizę kompetencji czy zestawu zadań do wykonania przez kandydata.

Oczywiście jest to o wiele bardziej pracochłonne zadanie niż wyszukanie odpowiedniego dostawcy „case study” czy testów. Z tego powodu właśnie warto skorzystać z dostępnych na rynku gotowych rozwiązań, jakie proponują polskie i zagraniczne platformy internetowe. Można na przykład przejrzeć ofertę serwisów specjalizujących się w testach rekrutacyjnych i odnaleźć tam interesujące nas dziedziny, jak: testy z języka angielskiego, kwestionariusze kompetencji miękkich sprawdzające umiejętność pracy w grupie czy inne zdolności interpersonalne, a co najważniejsze wysokiej jakości testy IT i języków programowania, takich jak: JAVA (ME, SE, EE), PHP, Linux, C++, C# i inne. Można również skorzystać z porady czy usługi firm specjalizujących się w rekrutacji pracowników IT lub zapoznać się z ofertą zagranicznej platformy SLH czy Codility – źródeł jest wiele i tylko od nas zależy, które z nich wybierzemy.

Polecamy: Rozmowa rekrutacyjna – co interesuje pracodawcę?

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Challenger

Organizacja non-profit

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK