| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Personel > Rekrutacja > Prawidłowa oferta zatrudnienia - porady dla pracodawców

Prawidłowa oferta zatrudnienia - porady dla pracodawców

Nareszcie znaleźliśmy właściwą osobę na stanowisko. Teraz, na tym etapie, nadszedł czas na to, aby zwrócić się do kandydata z odpowiednio sformułowaną i wywierającą właściwe wrażenie ofertą zatrudnienia i na uzyskanie jego akceptacji. Jak to zrobić najlepiej?

„Sprzedawaj” ofertę

Należy podkreślić najbardziej atrakcyjne zalety oferowanego pakietu zatrudnienia. Korzyści warunkowe (na przykład, finansowanie edukacji pod warunkiem zdania egzaminów) najlepiej zawrzeć w odrębnym dokumencie zawierającym warunki zatrudnienia, a jeśli nie jest to z jakiś względów wskazane, należy wstawić je pomiędzy inne korzyści. Pismo to musi „sprzedać” kandydatowi ofertę zatrudnienia, co oznacza, że tekst „drobnym drukiem” i różne formalizmy nie powinny raczej się w nim znajdować.

Należy wyrazić swoje zadowolenie z faktu, że kandydat zdobył stanowisko w Państwa firmie. Nie należy jednak z góry zakładać, że oferta zostanie zaakceptowana. Z pewnością należy o to prosić, należy jednak pamiętać, że kandydat nadal ma wybór. Można odwołać się do konkretnych umiejętności lub doświadczeń, jakie kandydat posiada, które stanowiłyby cenny wkład w działalność Państwa firmy lub powtórzyć ewentualne konkretne projekty, które omawialiście Państwo z kandydatem podczas rozmowy, które interesowały kandydata.

Aby kandydat nie czuł presji, należy zawsze poprosić go o to, aby skontaktował się z Państwem osobiście, jeśli będzie miał jakieś pytania lub wątpliwości dotyczące oferty zatrudnienia lub innych aspektów pracy. Agencja rekrutacyjna będzie i tak pozostawać w kontakcie z kandydatem i zgłosi się do Państwa, jeżeli trzeba będzie jakieś sprawy wyjaśnić. Nie mniej jednak, zaoferowanie Państwa osobistej gotowości do odpowiedzi na ewentualne pytania w Państwa liście do kandydata pozwoli uczynić go bardziej osobistym.

Polecamy serwis Szkolenia

Pamiętaj o elementach osobistych

Miłym elementem, o którym często kandydaci wspominają nam, jako o czymś, co ostatecznie przekonało ich do przyjęcia oferty jest zaproszenie ich do Państwa biura w okresie poprzedzającym zatrudnienie, aby spotkali się z zespołem lub do kawiarni, na drinka lub na lunch z przyszłymi kolegami z pracy. Niezależnie od tego jak pewnymi siebie mogą być różni ludzie, zmiana pracy zawsze jest czymś stresującym. O wiele lepiej jest z przyjemnością oczekiwać na pierwszy dzień pracy, wiedząc że poznało się już ludzi, których spotka się po wejściu do biura pierwszego dnia. Łatwo jest również zapomnieć o tym, że czas oczekiwania na zatrudnienie może być dla kandydata czasem samotności oraz czasem, w którym może być on narażony na kontrpropozycje lub czasem, w którym nadal rozważać on będzie inne oferty zatrudnienia. Im bardziej uda się Państwu utrzymać nazwę Państwa firmy na pierwszym miejscu wśród myśli kandydata, tym lepiej. Poza tym złożenie takiego zaproszenia w Państwa liście ofertowym jest dobrą metodą „zamknięcia”, która jest naprawdę skuteczna i wywiera dobre wrażenie.

reklama

Polecamy artykuły

Ekspert:

HAYS Poland

Doradztwo personalne

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Po podjęciu decyzji o złożeniu oferty zatrudnienia, a zwłaszcza, jeśli zwróciliście się już Państwo do agencji rekrutacyjnej o to, aby poinformowała ona kandydata o wyborze, ważne jest jak najszybsze napisanie i przekazanie kandydatowi listu z ofertą zatrudnienia.
Po podjęciu decyzji o złożeniu oferty zatrudnienia, a zwłaszcza, jeśli zwróciliście się już Państwo do agencji rekrutacyjnej o to, aby poinformowała ona kandydata o wyborze, ważne jest jak najszybsze napisanie i przekazanie kandydatowi listu z ofertą zatrudnienia.

Klasyfikacja Środków Trwałych 2016 ze stawkami amortyzacji i powiązaniem z KŚT 201079.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

EXCO A2A Polska

EXCO A2A Polska (www.exco.pl) jest polską filią Grupy EXCO (www.exco.fr) France, sieci niezależnych biur działających w zakresie audytu, ekspertyz księgowych oraz doradztwa.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »