| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Personel > Rekrutacja > Prawidłowa oferta zatrudnienia - porady dla pracodawców

Prawidłowa oferta zatrudnienia - porady dla pracodawców

Nareszcie znaleźliśmy właściwą osobę na stanowisko. Teraz, na tym etapie, nadszedł czas na to, aby zwrócić się do kandydata z odpowiednio sformułowaną i wywierającą właściwe wrażenie ofertą zatrudnienia i na uzyskanie jego akceptacji. Jak to zrobić najlepiej?

„Sprzedawaj” ofertę

Należy podkreślić najbardziej atrakcyjne zalety oferowanego pakietu zatrudnienia. Korzyści warunkowe (na przykład, finansowanie edukacji pod warunkiem zdania egzaminów) najlepiej zawrzeć w odrębnym dokumencie zawierającym warunki zatrudnienia, a jeśli nie jest to z jakiś względów wskazane, należy wstawić je pomiędzy inne korzyści. Pismo to musi „sprzedać” kandydatowi ofertę zatrudnienia, co oznacza, że tekst „drobnym drukiem” i różne formalizmy nie powinny raczej się w nim znajdować.

Należy wyrazić swoje zadowolenie z faktu, że kandydat zdobył stanowisko w Państwa firmie. Nie należy jednak z góry zakładać, że oferta zostanie zaakceptowana. Z pewnością należy o to prosić, należy jednak pamiętać, że kandydat nadal ma wybór. Można odwołać się do konkretnych umiejętności lub doświadczeń, jakie kandydat posiada, które stanowiłyby cenny wkład w działalność Państwa firmy lub powtórzyć ewentualne konkretne projekty, które omawialiście Państwo z kandydatem podczas rozmowy, które interesowały kandydata.

Aby kandydat nie czuł presji, należy zawsze poprosić go o to, aby skontaktował się z Państwem osobiście, jeśli będzie miał jakieś pytania lub wątpliwości dotyczące oferty zatrudnienia lub innych aspektów pracy. Agencja rekrutacyjna będzie i tak pozostawać w kontakcie z kandydatem i zgłosi się do Państwa, jeżeli trzeba będzie jakieś sprawy wyjaśnić. Nie mniej jednak, zaoferowanie Państwa osobistej gotowości do odpowiedzi na ewentualne pytania w Państwa liście do kandydata pozwoli uczynić go bardziej osobistym.

Polecamy serwis Szkolenia

Pamiętaj o elementach osobistych

Miłym elementem, o którym często kandydaci wspominają nam, jako o czymś, co ostatecznie przekonało ich do przyjęcia oferty jest zaproszenie ich do Państwa biura w okresie poprzedzającym zatrudnienie, aby spotkali się z zespołem lub do kawiarni, na drinka lub na lunch z przyszłymi kolegami z pracy. Niezależnie od tego jak pewnymi siebie mogą być różni ludzie, zmiana pracy zawsze jest czymś stresującym. O wiele lepiej jest z przyjemnością oczekiwać na pierwszy dzień pracy, wiedząc że poznało się już ludzi, których spotka się po wejściu do biura pierwszego dnia. Łatwo jest również zapomnieć o tym, że czas oczekiwania na zatrudnienie może być dla kandydata czasem samotności oraz czasem, w którym może być on narażony na kontrpropozycje lub czasem, w którym nadal rozważać on będzie inne oferty zatrudnienia. Im bardziej uda się Państwu utrzymać nazwę Państwa firmy na pierwszym miejscu wśród myśli kandydata, tym lepiej. Poza tym złożenie takiego zaproszenia w Państwa liście ofertowym jest dobrą metodą „zamknięcia”, która jest naprawdę skuteczna i wywiera dobre wrażenie.

Polecamy artykuły

Ekspert:

HAYS Poland

Doradztwo personalne

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Po podjęciu decyzji o złożeniu oferty zatrudnienia, a zwłaszcza, jeśli zwróciliście się już Państwo do agencji rekrutacyjnej o to, aby poinformowała ona kandydata o wyborze, ważne jest jak najszybsze napisanie i przekazanie kandydatowi listu z ofertą zatrudnienia.
Po podjęciu decyzji o złożeniu oferty zatrudnienia, a zwłaszcza, jeśli zwróciliście się już Państwo do agencji rekrutacyjnej o to, aby poinformowała ona kandydata o wyborze, ważne jest jak najszybsze napisanie i przekazanie kandydatowi listu z ofertą zatrudnienia.

Ważne rozmowy o biznesie i nie tylko….49.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jerzy Piskorski

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK