| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Personel > Motywowanie > Co cenimy najbardziej w swojej pracy?

Co cenimy najbardziej w swojej pracy?

Dobre samopoczucie wpływa na jakość naszego życia we wszystkich jego aspektach - to oczywiste. Gdy jesteśmy smutni, źli lub zestresowani, zazwyczaj bardziej pesymistycznie postrzegamy otaczającą nas rzeczywistość i gorzej radzimy sobie w pracy. Co zatem cenimy najbardziej w swojej pracy?

Niemal równie znaczącą kwestią jest sam fakt posiadania pracy, który jako ważny określiło 74% badanych. Mniej istotna jest dla Polaków ilość przysługujących im dni urlopu (63%) oraz stosunki z szefem i współpracownikami (61%). Ta ostatnia informacja wydaje się szczególnie ciekawa, zwłaszcza gdy spojrzymy na odsetek osób, dla których ważne są relacje z rodziną (97%), przyjaciółmi (95%) oraz współmałżonkiem lub partnerem (80%). Potwierdza to panujące szeroko przekonanie, że Polacy nad sukcesy w pracy przekładają szczęście rodzinne i dobre relacje z najbliższymi.

Porównanie wyników raportu Philips Index 2010 z różnych krajów świata wskazuje, że Polska znajduje się w czołówce państw (za Japonią, Tajwanem, Brazylią oraz Koreą), których obywatele są najmniej usatysfakcjonowani wysokością osiąganych zarobków. Różnica pomiędzy deklarowaną średnią ważności przychodów a poziomem satysfakcji z nich wyniosła w naszym kraju -37%, co stawia nas daleko w tyle za najbardziej zadowolonymi ze swoich zarobków Turkami (różnica: 46%), Malezyjczykami (1%) oraz mieszkańcami Arabii Saudyjskiej (również 1%). Na szczęście jednak nie znajdujemy się wśród najbardziej zestresowanych państw świata, do których według wyników raportu należą Indie, Tajwan, Korea, Wielka Brytania oraz Francja.

Od reszty świata nie odstajemy natomiast, jeśli chodzi o deklarowane przez nas główne generatory stresu: konieczność regulowania rachunków, oszczędzania na przyszłość, obawa przed utratą pracy spędzają sen z powiek ludziom na całym świecie.

Źródło: Royal Philips Electronics

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dawid Tomaszewski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK