| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Outsourcing > Wdrożenie outsourcingu > Jakie firmy powinny zdecydować się na outsourcing?

Jakie firmy powinny zdecydować się na outsourcing?

Przekazanie obsługi funkcji biznesowych na zewnątrz – outsourcing – to nowoczesna metoda zarządzania, dostępna dla większości firm z dowolnych branż. Najczęściej, zakresem usług firm outsourcingowych jest obsługa prawna, podatkowa, księgowa oraz usługi związanie z administracją wynagrodzeniami i personelem.


Kiedy warto rozważać przekazanie obsługi na zewnątrz

Są co najmniej trzy sytuacje, kiedy warto rozważyć decyzję o outsourcingu. Pierwsza - kiedy firma rozpoczyna swoją działalność. Organizacja działu finansowego czy kadrowego wymaga czasu i nakładów finansowych. Druga – najczęstsza - firma szuka oszczędności. Dzięki outsourcingowi łatwo można oszacować koszty i zobaczyć, że jest on do pewnego momentu tańszy niż wewnętrzny dział utrzymywany w firmie. I po trzecie – firma zdaje sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie posiadanie działu wewnętrznego i/lub korzyści współpracy z firmą outsourcingową, która przejmuje na siebie ryzyko i odpowiada w razie popełnionych błędów.

Zobacz: Dział zewnętrzny czy wewnętrzny, które z rozwiązań jest bezpieczniejsze dla firmy

Firma powinna zdecydować się na współpracę z outsourcerem gdy zależy jej na optymalnym wykorzystaniu własnych zasobów (np.: ludzi, sprzętu, kapitału), w celu osiągnięcia najlepszych wyników oraz skupieniu się na realizacji podstawowego biznesu, tego dzięki któremu firma jest rozpoznawana na rynku, oraz gdy konieczne jest zapewnienie realizacji tej samej funkcji po niższych kosztach, a także w przypadku gdy ta sama funkcja musi być realizowana z tą samą jakością lub jeszcze lepszą.

Mówiąc inaczej, outsourcing jest ofertą dla liderów lub firm aspirujących do tego miana.
To propozycja dla przedsiębiorstw świadomych własnych procesów lub operacji biznesowych, skłonnych rozważyć korzyści jakie mogą wynikać ze współpracy z firmą zewnętrzną i świadczonych przez nią usług, przy zachowaniu koniecznych warunków bezpieczeństwa określanych zwykle w kontrakcie outsourcingowym. To szansa dla tych firm, które świadomie podejmują decyzje klasy ‘make or buy’, wybierając, co warto robić samemu, a co należy oddać w ręce specjalistów.

Zobacz: Wdrożenie outsourcingu

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Mówiąc inaczej, outsourcing jest ofertą dla liderów lub firm aspirujących do tego miana.
Mówiąc inaczej, outsourcing jest ofertą dla liderów lub firm aspirujących do tego miana.

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

mgr. inż. Bogumił Leśniewski

Specjalista ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK