| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Wykończenie wnętrz > Ściany > Malowanie ścian. Przewodnik

Malowanie ścian. Przewodnik

Jak szybko i w prosty sposób pomalować ściany? Jak wybrać najlepszą farbę oraz narzędzia? Jak sprawdzić jakość odnawianego podłoża? Zobacz poradnik, jak szybko i łatwo pomalować ściany.

Malowanie ścian – krok po kroku

Malowanie rozpocznijmy od przygotowania miejsca pracy. Podłogi i meble zakryjmy folią. Z kolei listwy przypodłogowe, framugi i okna zabezpieczmy taśmą malarską. Następnie dokładnie wymieszajmy emulsję (w razie potrzeby można ją także rozcieńczyć wodą zgodnie ze wskazówkami producenta).

Zobacz także: Jak wybrać najlepszą farbę do malowania wnętrz?

Nakładanie farby

 Nakładanie farby najlepiej zacząć od sufitu, malując pasy odchodzące od okien w kierunku wnętrza zgodnie z kierunkiem padania promieni słonecznych. W przypadku wysokich pomieszczeń, żeby ułatwić sobie pracę, warto sięgnąć po wałek na specjalnym kiju teleskopowym. Następnie możemy przejść do malowania ścian. Pierwszą warstwę najlepiej nałożyć w formie pionowych pasów, a drugą w formie pasów poziomych – zapewni to lepsze krycie oraz jednolity kolor. Pamiętajmy też, aby nie robić długich przerw w pracy i trzymać się zasady łączenia „mokrego z mokrym” czyli nakładania drugiej warstwy farby zanim pierwsza całkowicie wyschnie. Dzięki temu na ścianie nie pojawią się nieestetyczne smugi.

Po zakończeniu prac delikatnie zdejmijmy taśmy, uważając przy tym, żeby nie uszkodzić świeżych powłok. Dokładnie wyczyśćmy też pędzle i wałki. Na pewno przydadzą nam się ponownie podczas przyszłych remontów.

Zobacz także: Cegła rozbiórkowa – wszechstronny materiał z odzysku

Zobacz także: Farba tablicowa. Można po niej rysować i pisać kredą

Zobacz także: Tapety z motywem roślinnym – ponadczasowe rozwiązanie

Źródło: Bondex

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Nikolay Kirov

Od 1996 r. wykładowca i doradca w zakresie: • Negocjacji, Budowania Relacji i Kreowania Wartości Dodanej w biznesie • Przywództwa, wdrażania zmian organizacyjnych i rozwiązywania konfliktów • Negocjacji Strategicznych i Międzykulturowych, Budowania modelów e-Biznesu i Strategii Przez prawie 20 lat ponad 50 000 osób brało udział w moich wykładach, szkoleniach i sesjach strategicznych podczas realizacji Programów Rozwojowych dla Korporacji i Przedsiębiorców, studiów podyplomowych, programów Master of Business Administration: Executive MBA, MBA IT, MBA HR, MBA FINANSE, MBA dla Inżynierów, MBA dla kadry Medycznej a także na międzynarodowym programie Executive MBA realizowanym w języku rosyjskim na Białorusi. Wykładowca „Kozminski AMP - Advanced Management Program” - realizacja Warszawa - Barcelona, na którym prowadziłem zajęcia w EADA Business School. Na swoich kursach pokazuje jak umiejętności negocjowania i budowania relacji w biznesie przekładają się bezpośrednio na korzyści ekonomiczne i zadowolenie partnerów. Jak podpisywać korzystniejsze długoterminowo kontrakty. Obecnie jest Dyrektorem ds. Strategii i Rozwoju - Center of Excellence - Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów - Akademii Leona Koźmińskiego. Partnerem i członkiem zarządu „Kirov Strategic Negotiators” Sp. z o.o., Członkiem Zarządu Fundacji BARGEWORK, Członkiem Rady Naukowej Fundacji „Pasja do Edukacji i Rozwoju”, członkiem Kapituły Nagrody PNSA - Polish National Sales Awards, Członkiem Kapituły nagrody "Lwy Koźmińksiego" oraz członkiem Kolegium Redakcyjnego czasopisma "Management and Business Administration. Central Europe". Koordynator merytoryczny programu studiów Koźmiński MBA dla Inżynierów oraz studiów podyplomowych „Strategiczne Zarządzanie Sprzedażą i Zespołem Sprzedaży”. Jest również opiekunem i promotorem kilkudziesięciu strategicznych projektów doradczych prowadzonych w ramach programów MBA, oraz opiekunem i promotorem ponad 200 projektów doradczych dla administracji publicznej. Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK