| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Wykończenie wnętrz > Ściany > Cegła rozbiórkowa – wszechstronny materiał z odzysku

Cegła rozbiórkowa – wszechstronny materiał z odzysku

Cegła rozbiórkowa to materiał, który o ile mamy trochę szczęście można zdobyć za darmo. Bardzo często podczas burzenia starych budynków z cegły, wielu inwestorów ma problem, co zrobić z tzw. „gruzem”. Nie ma lepszej okazji do zdobycia tego materiału za darmo, wystarczy tylko pojawić się w odpowiednim czasie na właściwym miejscu.

Cegła rozbiórkowa pasuje do każdego rodzaju wnętrz, zarówno klasycznych jak i nowoczesnych. Wyjątkowo pięknie prezentuje się we wnętrzach rustykalnych.

Wnętrze wykończone cegłą na pewno stanie się bardzo przytulne a za razem bardzo szlachetne. Wyobraźmy sobie np. kuchnię wykończoną w drewnie i starej cegle.

Zobacz także: Farby strukturalne – niebanalne wykończenie ścian

Posadzki z cegły rozbiórkowej

Jeśli ktoś z Was widział posadzkę ze starych cegieł, na pewno zapragnie mieć taką u siebie. Taką podłogę najczęściej wykonuje się nie z samych cegieł, a z płytek uzyskanych w wyniku cięcia cegieł na mniejsze fragmenty. Ze względu na indywidualne właściwości takich płytek i ich dużą wytrzymałość, najczęściej stosuje się je w takich pomieszczeniach jak: przedpokoje i hole oraz kuchnie i łazienki.

Cegła rozbiórkowa na ścianie

Żaden z materiałów nie wygląda na ścianie tak zjawiskowo jak stara 100-letnia cegła ceramiczna. Cegłami ceramicznymi możemy ozdobić każdą, dowolną ścianę w dowolnym pomieszczeniu. Wystarczy tylko dobrze sprecyzowany pomysł i jego precyzyjne wykonanie. Cegłą możemy ozdobić np. fragmenty ścian i półek. W kuchni natomiast – ozdobić wyspę, kominek lub wykusz.

Kominek wykończony cegłą ceramiczną. Fot. Fotolia

Ile kosztuje cegła rozbiórkowa?

Cegła rozbiórkowa, o ile nie uda nam się jej pozyskać za darmo kosztuje różnie, nawet 100 zł za 1m2.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Jolanta Mieczkowska-Luto

Psycholog międzykulturowy, trener biznesu z 14-letnim doświadczeniem, licencjonowany trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, zastępca kierownika szkół trenerskich Ośrodka INTRA. Absolwentka Szkoły Warsztatu i Treningu Psychologicznego, Studium Treningu Interpersonalnego, Kursu Pomocy Psychologicznej, Akademii Analizy Transakcyjnej. Specjalizuje się w realizacji szkoleń m.in. z zakresu współpracy zespołowej, komunikacji, asertywności i efektywności osobistej i edukacji trenerów. Wykłada i prowadzi zajęcia w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w zakresie podstaw treningu i warsztatu psychologicznego. . W pracy szkoleniowej korzysta ze sprawdzonych narzędzi diagnostycznych tj. D3TM (DISC Personality Assesment, TEAMS, VALUES). W zakresie tej metody jest jedną z trzech osób w Polsce mogących nadawać międzynarodowy certyfikat Certified Behavioral Consultant. Współautorka (z Agatą Kołodziejczyk-Stryjek) kursów w ramach Akademii Charaktery: Znajdź czas (poświęcony efektywności osobistej) oraz Własnym głosem (dotyczący autoprezentacji oraz radzenia sobie z nieśmiałością)

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK