| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Wykończenie wnętrz > Schody i balustrady > Jakie schody na poddasze?

Jakie schody na poddasze?

Przy adaptacji poddasza bardzo łatwo o błędy. Szczególnie łatwo jest je popełnić realizując plan usytuowania schodów. Dlatego radzimy, jaki kształt i rodzaj schodów będzie najlepszy.

W jakim miejscu umieścić schody na poddasze?

Adaptacji poddasza zazwyczaj dokonuje się w małych domach jednorodzinnych, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Warto zatem, jeśli to możliwe, umieścić schody w pobliżu głównego wejścia. Będzie to miało olbrzymią zaletę, ponieważ skróci nam to tzw. szlaki komunikacyjne (schodząc z góry nie będziemy musieli pokonać całego parteru, by trafić do wyjścia).

Zobacz także: Jak dokonać wyboru odpowiednich schodów?

Wybierając miejsce na schody pamiętajmy o tym, że muszą być one komfortowe i bezpieczne. Często zdarza się tak, że na rozwiązanie problemów komunikacyjnych poświęca się jeden z pokoi dolnego piętra. Dzieje się tak m.in. dlatego, iż na schody i korytarze należy przeznaczyć sporo miejsca, zwykle około 7–15 m2.

Jaki rodzaj schodów wybrać?

Ciekawym i funkcjonalnym sposobem na połączenie dwóch kondygnacji są schody spiralne. Ten rodzaj schodów konstrukcyjnie wpisuje się w obręb koła, co stanowi olbrzymią zaletę dla małych pomieszczeń. Zazwyczaj ich średnica wynosi od 130 do 200 cm. Poza tym możemy wybrać model prawo lub lewo skrętny, w zależności od tego, gdzie i jak chcemy je zainstalować. Są to schody gotowe i łatwo je zmontować. Ich stopnie opierają się zazwyczaj na słupie nośnym wykonanym ze stali lub aluminium. Należy jednak wspomnieć także o wadach – przede wszystkim nie są to schody wygodne. Poza tym, by zamontować schody spiralne potrzebny jest dość duży otwór w stropie, co może oznaczać konieczność dodatkowego wzmocnienia konstrukcji.

Zobacz także: Jakie schody wybrać, gdy mamy małe dziecko?

reklama

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Adaptacji poddasza zazwyczaj dokonuje się w małych domach jednorodzinnych, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Fot. ARTDESIGN
Adaptacji poddasza zazwyczaj dokonuje się w małych domach jednorodzinnych, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Fot. ARTDESIGN

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Melonet

Agencja SEM zajmująca się marketingiem w Internecie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »