| INFORFK | INFORRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Wykończenie wnętrz > Podłogi > Posadzki żywiczne – estetyczne i wytrzymałe podłogi

Posadzki żywiczne – estetyczne i wytrzymałe podłogi

Posadzki żywiczne stają się coraz bardziej popularne. Znane także pod nazwą parkietów przemysłowych, kiedyś wykonywane były jedynie w takich miejscach jak magazyny i hale produkcyjne – obecnie coraz częściej wykonuje się je w domach jednorodzinnych i mieszkaniach.

Posadzki żywiczne urzekają nie tylko swoimi walorami estetycznymi, są także bardzo praktyczne. Łatwo je utrzymać w czystości, nie maja fug w których zbierał by się brud, a także świetnie sprawdzają się na ogrzewaniu podłogowym.

Rodzaje posadzek żywicznych

Wyróżniamy 3 rodzaje posadzek żywicznych

19,90 złFaktury 2014 - PDF

Zobacz także: Podłoga pływająca – co to takiego?

Żywiczne posadzki cienkowarstwowe

Żywiczne posadzki cienkowarstwowe to wylewki o gr. 0,5–1,0 mm pokrywane dwuskładnikowymi farbami epoksydowymi lub żywicą gruntującą. Żywiczna posadzka cienkowarstwowa nie jest skomplikowana i  można ją wykonać samemu w domu jednorodzinnym lub mieszkaniu. Niestety nie jest zbyt trwała, podczas większej eksploatacji szybko się zużywa, dlatego też nie jest polecana do pomieszczeń często uczęszczanych takich jak kuchnia czy łazienka.

Grubowarstwowe posadzki wylewane

Grubowarstwowe posadzki wylewane to posadzki o grubości od 2 do 4 mm. Posadzki te są dość okazałe, wyglądają bowiem jak tafla wody lub szkła. Wykonuje się je z kilku warstw lakieru podkładowego i nawierzchniowego. Niestety maja też swoje wady. Choć zaraz po ich wykonaniu warstwa jest gładka i błyszcząca, z czasem się rysuje i matowieje. Nie wpływa to jednak na jakość posadzki. W domu jednorodzinnym lub mieszkaniu, ten rodzaj posadzki świetnie sprawdzi się zarówno w kuchni, salonie jak i łazience.

avatar

2014-04-14 09:47 Zgłoś

ANTYPOŚLIZGI.PL :: ZABEZPIECZENIA ANTYPOŚLIZGOWE  Produkty opracowane przez Antypoślizgi.pl to jeden z najtrwalszych zabezpieczeń antypoślizgowych na rynku!  Antypoślizgowy grys nakładany na dowolną powierzchnię, wraz ze specjalną mieszanką chemoutwardzalną. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania otrzymujemy bardzo trwałą, nieścieralną, antypoślizgową powierzchnię, którą można nakładać w różnych kolorach i grubości od 0,5mm do 8mm.  Nakładany za pomocą specjalnego szablonu pozwala na nadanie aplikacji dowolnego kształtu np. pasy, kółko, elipsa, kwadrat, ornament, itp. ANTYPOŚLIZGI.PL :: POSADZKI ANTYPOŚLIZGOWE :: WYLEWKI ANTYPOŚLIZGOWE Antypoślizgi.pl oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie zabezpieczeń śliskich powierzchni, nakładaniu wylewek antypoślizgowych w miejscach narażonych na poślizgnięcie w: halach, magazynach, zakładach produkcyjnych, parkingach itp. Trwałe i skuteczne rozwiązania znacznie zwiększają bezpieczeństwo i chronią przed upadkiem.  Wylewki na bazie żywic - wytrzymałe i skuteczne. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą na www.antyposlizgi.pl  

avatar

2014-02-17 17:33 Zgłoś

zapraszam na www.precyzposadzki.pl

HITY INFORU

TERMINARZ

LIP26
TydzieńPWŚCPSN
2730123456
2878910111213
2914151617181920
3021222324252627
3128293031010203

Narzędzia przedsiębiorcy

Eksperci infor.pl

Sylwia Konik

Współwłaściciel Recrutamos, Konsultant projektów Direct Search/Executive Search

Zostań ekspertem Infor.pl »