| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Wykończenie wnętrz > Podłogi > Jak stworzyć betonową podłogę we wnętrzu?

Jak stworzyć betonową podłogę we wnętrzu?

W kuchni wcale nie muszą królować posadzki z płytek ceramicznych, nietypowym rozwiązaniem będzie beton. Ci, którym szczególnie zależy na funkcjonalnej podłodze powinni zainteresować się oryginalniejszym rozwiązaniem – barwnym, atrakcyjnym wizualnie i nowoczesnym betonem!

Beton wydaje się nieprzyjemny. Jest zimny, szary i kojarzy nam się przede wszystkim z niezbyt atrakcyjnym pokryciem podłogi na zewnątrz domu. Tymczasem pomalowany odpowiednią farbą może stać się estetycznym, funkcjonalnym i niedrogim rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie niebanalne pomysły w aranżacji wnętrz. 

Od czego zacząć?

Betonowa podłoga najlepiej sprawdzi się w kuchni lub w przedpokoju – w zastępstwie glazury. Jest nie tylko tańszą alternatywą, ale i łatwiejszą w wykonaniu. Samodzielne pokrycie betonem pomieszczenia o powierzchni 12 m2 zajmie nam nie więcej, niż 7 godzin i z łatwością zrobimy to samodzielnie. Najpierw należy skuć starą terakotę lub zdemontować panele. Następnie powinniśmy pokryć podłogę zaprawą wyrównującą oraz przygotować emulsję gruntującą i farbę lub lakier do betonu w pasującym do wnętrza kolorze. Do listy zakupów dopiszmy także aluminiowe listwy, które posłużą nam do wypoziomowania podłogi.

Jak to zrobić?

Naszą pracę powinniśmy rozpocząć od oklejenia miejsc styku ściany z podłogą taśmą dylatacyjną. Na zagruntowanym podłożu znajdźmy przy pomocy poziomicy najwyżej położony punkt na podłodze. Równolegle do ściany, w miejscu przechodzącym przez ten punkt poprowadzona zostanie nasza listwa. Należy ją zamontować korzystając z szybkowiążącej mieszanki cementowej jednocześnie sprawdzając poziomicą, czy leży ona idealnie. W odległości około 1,5 metra układamy kolejne listwy ciągle sprawdzając, czy znajdują się one na tej samej wysokości. Następnie pomiędzy listwami stopniowo nakładamy zaprawę, a jej nadmiar ściągamy łatą o równej powierzchni – prostopadle do listew. Na koniec gruntujemy podłogę i malujemy wybranym wcześniej kolorem.

Jeśli zdecydujemy się samodzielnie wykonać naszą betonową posadzkę, będzie ona nas kosztowała zaledwie 24 złote za metr kwadratowy!

reklama

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

W kuchni wcale nie muszą królować posadzki z płytek ceramicznych. Ci, którym szczególnie zależy na funkcjonalnej podłodze powinni zainteresować się oryginalniejszym rozwiązaniem – barwnym, atrakcyjnym wizualnie i nowoczesnym betonem!
W kuchni wcale nie muszą królować posadzki z płytek ceramicznych. Ci, którym szczególnie zależy na funkcjonalnej podłodze powinni zainteresować się oryginalniejszym rozwiązaniem – barwnym, atrakcyjnym wizualnie i nowoczesnym betonem!

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Rakowski

Dyrektor ds. prawnych, Związek Polskiego Leasingu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »