| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Wykończenie wnętrz > Chemia budowlana > Jak przygotować powierzchnię metalową do malowania?

Jak przygotować powierzchnię metalową do malowania?


Bardzo ważnym etapem malowania elementów metalowych jest właściwe przygotowanie podłoża. Przed malowaniem powierzchnię należy wysuszyć, wyczyścić i odtłuścić. W przypadku malowania renowacyjnego, trzeba pamiętać o usunięciu starej, łuszczącej się powłoki. Następnie należy zmatowić drobnoziarnistym papierem ściernym podłoże, by nowa warstwa farby miała dobrą przyczepność.

Jeśli powierzchnia nie była wcześniej malowana, należy – po oczyszczeniu i odtłuszczeniu – zagruntować ją odpowiednim podkładem antykorozyjnym. Jest to bardzo ważne, ponieważ podkład antykorozyjny odpowiada za ochronę metalu przed czynnikami, które powodują korozję. Malowanie podkładem należy przeprowadzić szczególnie starannie. Podkład nie jest konieczny, kiedy element pokrywamy gruntoemalią.

Zobacz także: Jak lakierować i bejcować powierzchnie drewniane?

Gdy stosujemy gruntoemalię, obydwie warstwy należy nakładać równie starannie.

Nie należy dążyć do wymalowania jak największych powierzchni z opakowania, którym dysponujemy. Powłoka malarska musi mieć pewną grubość, aby spełniać swoje funkcje.

Dodatkowo dzięki nowoczesnej technologii, niektóre farby mogą być nanoszone bezpośrednio na powierzchnie pokryte rdzą. Ważne, aby z powierzchni skorodowanych usunąć zabrudzenia, resztki starej łuszczącej się powłoki oraz luźną rdzę. Do czyszczenia powierzchni z zabrudzeń i tłuszczu najlepiej wykorzystywać wodę z detergentem, benzynę ekstrakcyjną lub rozpuszczalnik.

Zobacz także: Na czym polega całodobowy test tapet i kolorów?

reklama

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Jeśli powierzchnia nie była wcześniej malowana, należy – po oczyszczeniu i odtłuszczeniu – zagruntować ją odpowiednim podkładem antykorozyjnym.
Jeśli powierzchnia nie była wcześniej malowana, należy – po oczyszczeniu i odtłuszczeniu – zagruntować ją odpowiednim podkładem antykorozyjnym.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje. Castrol od zawsze kładzie nacisk na opracowywanie środków smarnych najwyższej jakości. W tym celu stworzył zaawansowane centra technologiczne, działające w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol posiada dostęp do wszystkich typów baz oraz dodatków olejowych, dzięki czemu do każdego z produkowanych przez siebie środków smarnych może dobierać najlepsze bazy i dodatki z całego świata.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »