| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Rynek wtórny > Sprzedaż mieszkania trwa coraz dłużej

Sprzedaż mieszkania trwa coraz dłużej

Sprzedaż mieszkania trwa coraz dłużej, co wynika ze stagnacji na rynku nieruchomości pod koniec 2011 r. W którym mieście sprzedaż mieszkania trwała najkrócej, a w którym najdłużej?

W ciągu ostatnich trzech miesięcy 2011 r. na rynku wtórnym w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu wydłużył się średni czas od podpisania umowy pośrednictwa do ostatecznego zawarcia transakcji sprzedaży. W okresie od października do grudnia 2011 r. najłatwiej było znaleźć chętnych na lokale mieszkalne z drugiej ręki we Wrocławiu, co zajmowało przeciętnie 106 dni. W Warszawie poszukiwania drugiej strony transakcji trwało średnio 3 dni dłużej. W rozpatrywanym gronie najdłuższy czas ekspozycji, potrzebny na znalezienie kupca lokalu mieszkalnego z rynku wtórnego, został odnotowany w Krakowie – 115,7 dni.

Zobacz także: Wynajem mieszkania czy kredyt?

Poniżej przedstawiono kwartalne zestawienie średniego czasu niezbędnego do sprzedaży mieszkania z rynku wtórnego w Warszawie, Krakowie oraz we Wrocławiu od początku 2010 r. do IV kwartału 2011 r. dla transakcji, w których pośredniczyła firma Emmerson S.A.

Liczba dni potrzebnych do sprzedaży mieszkania z rynku wtórnego w poszczególnych miastach

Źródło: Dział Badań i Analiz Emmerson S.A. na podstawie danych zgromadzonych w firmie Emmerson S.A.

W najbliższej przyszłości należy spodziewać się dalszego stopniowego wydłużania czasu wymaganego do znalezienia chętnych na kupno mieszkania. Taki rozwój sytuacji będzie przede wszystkim efektem spowalniającego tempa wzrostu PKB oraz obniżającej się zdolności kredytowej Polaków. Można się spodziewać, że osoby zastanawiające się nad kupnem lokum będą raczej zwlekać z ostateczną decyzją, przesuwając ją na później.

Zobacz także: Sprzedajesz mieszkanie? Pamiętaj o tym

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Ekspert:

Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Sprzedaż mieszkania. Fot. Fotolia
Sprzedaż mieszkania. Fot. Fotolia

CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Radzisław

radca prawny, ekspert w zakresie ubezpieczeń społecznych; wieloletni pracownik Centrali ZUS, autor i współautor poradników oraz wyjaśnień przepisów kierowanych do jednostek terenowych ZUS; trener z ponad 15-letnim doświadczeniem w szkoleniu służb kadrowo-płacowych oraz kadry zarządzającej z zakresu ubezpieczeń społecznych; autor artykułów i porad w czasopismach branżowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK