| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Rynek wtórny > W święta oszczędzimy na ogrzewaniu?

W święta oszczędzimy na ogrzewaniu?

W święta oszczędzimy na ogrzewaniu? Wprawdzie spadł już pierwszy śnieg, ale meteorolodzy przewidują, że w Boże Narodzenie nie będzie ani śniegu, ani mrozu. Czy dzięki temu oszczędzimy na ogrzewaniu?

Koszty niższe nawet o 5%

Na pierwszy rzut oka większość potencjalnych korzyści wynikających z mniejszego zapotrzebowania na ciepło w tym roku skonsumuje wzrost cen. Jak jednak pokazują szacunki Home Broker, gdyby w całym sezonie grzewczym zapotrzebowanie na ciepło było o 12% niższe niż standardowe, można w tym roku liczyć na oszczędności. W przypadku modelowego domu ogrzewanego gazem można je oszacować na 200 zł (4%) przy wykorzystaniu węgla na 100 zł (3,5%), a sieci miejskiej – na 220 zł (7,5%). Na podobnej skali oszczędność mogą liczyć lokatorzy mieszkań korzystający z usług ciepłowni. W oparcie o wyliczenia portalu infookno.pl i firmy Viessmann, można oszacować, że ogrzanie 50-metrowego lokalu w bloku z „wielkiej płyty” mogło kosztować w zeszłym roku około 2,2 tys. zł. W wyniku spadku zapotrzebowania na energię cieplną i podwyżek jej cen mogą się oni spodziewać, że w tym sezonie grzewczym rachunek będzie opiewał na kwotę o 170 zł niższą niż przed rokiem.

Zobacz także: Energia zdrożała o 8%

Przykładowe koszty ogrzewania i potencjalne poziomy oszczędności w tym roku

Zobacz także: Mieszkania z rynku wtórnego droższe niż w 2010 r.

reklama

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Meteorolodzy przewidują, że w Boże Narodzenie nie będzie ani śniegu, ani mrozu. Czy dzięki temu oszczędzimy na ogrzewaniu?
Meteorolodzy przewidują, że w Boże Narodzenie nie będzie ani śniegu, ani mrozu. Czy dzięki temu oszczędzimy na ogrzewaniu?

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Nysztal

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »