| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Rynek wtórny > Niższe stawki najmu mieszkań

Niższe stawki najmu mieszkań

Niższe stawki najmu mieszkań to tendencja charakterystyczna dla końcówki roku. Stawki najmu są najwyższe we wrześniu, kiedy studenci poszukują mieszkań na kolejny rok akademicki.

Największy ruch, który generuje najwyższe stawki czynszu, ma miejsce pod koniec III kwartału, kiedy to studenci szukają lokum na nadchodzący rok akademicki. W ostatnich dniach września można wręcz mówić o „gorączce najmu”, podczas której wynajmowanie mieszkania „w ciemno” nie należy do rzadkości. Zwiększona liczba chętnych automatycznie przekłada się na wzrost cen. Z drugiej strony ostatni kwartał roku stanowi zazwyczaj okres „posuchy”, kiedy właściciele mieszkań chcąc znaleźć najemców na swoje lokale, są zmuszeni zdecydowanie obniżyć wymagania finansowe.

Zobacz także: Energia zdrożała o 8%

Poniżej przedstawiono zestawienie dotyczące transakcji najmu w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu zawartych w październiku oraz listopadzie bieżącego roku, w których pośredniczyła firma Emmerson S.A.

Charakterystyka transakcji najmu w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu; październik i listopad 2011 r.

Źródło: Dział Badań i Analiz Emmerson S.A na podstawie danych zgromadzonych w firmie Emmerson S.A.

W rozpatrywanym gronie trzech miast największe upusty cenowe udało się wytargować najmującym w Krakowie. W Warszawie właściciele mieszkań schodzili z ceny średnio o 3,4 zł na każde 100 zł czynszu.

Na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy w Warszawie osoby zainteresowane najmem mieszkania najchętniej wybierały Mokotów. Wśród innych regionów stolicy, które od dłuższego czasu cieszą się popularnością, należy również wymienić Wolę oraz Wilanów. Co ciekawe, na brak chętnych nie mogą też narzekać właściciele wynajmujący swoje nieruchomości w Śródmieściu, gdzie stawki zazwyczaj są wyższe niż w pozostałych rejonach miasta. W Krakowie na czele zestawienia za ostatnie dwa miesiące znajdują się Dębniki. Dużą popularnością cieszy się również Podgórze, które jeszcze we wrześniu było najchętniej wybierane. Z kolei we Wrocławiu już od dłuższego czasu palmę pierwszeństwa dzierżą Krzyki.

Zobacz także: Mieszkania z rynku wtórnego droższe niż w 2010 r.

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Niższe stawki najmu mieszkań to tendencja charakterystyczna dla końcówki roku. Fot. Materiały prasowe
Niższe stawki najmu mieszkań to tendencja charakterystyczna dla końcówki roku. Fot. Materiały prasowe

Personel i Zarządzanie 4/201730.03 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Anna Marta Wilczkowska

Nowe Horyzonty®-Szkolenia dla Biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »