| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Rynek wtórny > Wtórny rynek nieruchomości we Wrocławiu

Wtórny rynek nieruchomości we Wrocławiu

Na wtórnym rynku nieruchomości we Wrocławiu prowadzą dzielnice Fabryczna i Psie Pole, w których można kupić najtańsze mieszkania. Jak wygląda sytuacja na wtórnym rynku nieruchomości we Wrocławiu?

Fabryczna to największa dzielnica Wrocławia. W ostatnich latach poczynionych zostało tu również dużo nowych inwestycji deweloperskich, co zaowocowało powstaniem mieszkań o wyższym standardzie niż dotychczas. Osiedla z wielkiej płyty, które powstawały masowo na tym terenie w latach 80. i 90., jak Nowy Dwór, Gądów, od kilku lat zyskują na atrakcyjności, uzupełniane niższą zabudową wielorodzinną.

Najdroższe są Krzyki

Najwyższe ceny osiągają nieruchomości usytuowane w centrum. Z danych serwisu otoDom.pl wynika, że na Starym Mieście ceny oscylują wokół 8 000 zł/mkw. Obecnie praktycznie nie ma tu już wolnych terenów pod budownictwo mieszkaniowe, dlatego też nieliczne wolne działki, które jeszcze pozostały, osiągają bardzo wysokie ceny sprzedaży i są przeznaczane głównie pod budowę biur, hoteli i budynków usługowych oraz apartamentowców.

Drugą najdroższą dzielnicą natomiast są Krzyki. Znajdujące się na tych terenach mieszkania przewyższają swoją wartością nieruchomości usytuowane w Śródmieściu. W październiku ceny ofertowe mkw. wyniosły średnio 6 632 zł dla dzielnicy Krzyki i 6 400 zł dla Śródmieścia.

Zobacz także: Duże projekty mieszkaniowe głównie na obrzeżach miast

– Przyciągają zwłaszcza rejony południowe i zachodnie – osiedla Borek, Dworek, Krzyki, Ołtaszyn, Partynice i Wojszyce. Występuje na nich przedwojenna zabudowa rezydencjalna i willowa, a także kamienice wielorodzinne w dobrym standardzie, otoczone zielenią. – opisuje Małgorzata Battek z WGN – Południowe rejony tej dzielnicy, gdzie znajduje się najwięcej wolnych terenów, zabudowywane są miniosiedlami z domami jedno- i wielorodzinnymi. Chętnie zamieszkiwane jest również osiedle Południe, położone przy granicy ze Starym Miastem, pomimo że znajduje się tam głównie powojenna, blokowa zabudowa wielorodzinna.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Filip Barański

Prawnik, specjalista w zakresie obsługi prawnej podmiotów gospodarczych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK