| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Rynek wtórny > Ile kosztuje mkw. używanego mieszkania we Wrocławiu?

Ile kosztuje mkw. używanego mieszkania we Wrocławiu?

Metr kwadratowy używanego mieszkania we Wrocławiu kosztuje 6,1 tys. zł. Ceny transakcyjne mieszkań z wrocławskiego rynku wtórnego są stabilne.

W okresie od kwietnia do czerwca całkowite ceny mieszkań z drugiej ręki we Wrocławiu oscylowały w granicach 300 tys. zł.

W najbliższym czasie we Wrocławiu, podobnie jak w pozostałych większych miastach Polski, należy oczekiwać stabilizacji cen mieszkań lub też nieznacznych ich obniżek. Dotyczy to zarówno lokali deweloperskich, jak i tych z rynku wtórnego. Jest to związane z coraz bardziej realną groźbą nadejścia drugiej fali kryzysu. Niepewna sytuacja gospodarcza może sprawić, że trudniej będzie znaleźć chętnych na spory wydatek, jakim jest zakup mieszkania.

Zobacz także: Ceny mieszkań spadają, najem staje się mniej opłacalny

Zawyżone ceny ofertowe

Warto zaznaczyć, że w okresie od kwietnia do czerwca średnia cena ofertowa lokali mieszkalnych na rynku wtórnym we Wrocławiu była o blisko tysiąc zł wyższa od średniej ceny transakcyjnej. Jest to dość duża różnica nawet biorąc pod uwagę fakt, że początkowe stawki są zwykle wyższe od tych ostatecznych. Taka sytuacja jest z jednej strony spowodowana strategią sprzedających, którzy zazwyczaj zostawiają sobie miejsce na obniżkę w trakcie negocjacji. Poza tym należy dodać, że osoby oferujące swoje mieszkania na rynku mają nieraz skłonność do przeceniania wartości swoich nieruchomości. Decydują się na zejście z ceny dopiero, gdy po upływie pewnego czasu nadal nie mogą znaleźć chętnych.

Najdrożej na Starym Mieście

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku najgłębiej do portfela musiały sięgnąć osoby zainteresowane kupnem mieszkania na obszarze Starego Miasta. Co ciekawe, od stycznia do czerwca kupno mieszkania w Krzykach wiązało się z większym wydatkiem niż w Śródmieściu. Z kolei najtaniej już standardowo było na Psim Polu.

Jeżeli chodzi o preferowaną przez wrocławian lokalizację, to zdecydowany prym wiodą Krzyki i Fabryczna – na tych obszarach dokonano najwięcej transakcji lokalami z rynku wtórnego. Liczba transakcji kupna/sprzedaży na rynku wtórnym w danym rejonie jest do pewnego stopnia wypadkową rozwijającego się tam nowego budownictwa. Taka teza znajduje również potwierdzenie na wrocławskim rynku mieszkaniowym. W stolicy Dolnego Śląska pod względem ilościowym oferta nowych mieszkań zlokalizowana jest głównie właśnie na obszarze Krzyków i Fabrycznej.

Zobacz także: Osiedle Magenta w Rembertowie

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Ekspert:

Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Metr kwadratowy używanego mieszkania we Wrocławiu kosztuje 6,1 tys. zł. Fot. Fotolia
Metr kwadratowy używanego mieszkania we Wrocławiu kosztuje 6,1 tys. zł. Fot. Fotolia

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Monika Smulewicz

Dyrektor Działu Usług Kadrowo-Płacowych w FPA Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK