| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Rynek wtórny > Czy można szybko i dobrze sprzedać mieszkanie?

Czy można szybko i dobrze sprzedać mieszkanie?

Na rynku panuje stabilizacja, mimo tego, to kupujący stawiają warunki. Sprzedający narażeni są na straty zwłaszcza, gdy liczy się dla nich czas, by szybko sprzedać mieszkanie. Ważne, by wiedzieli o kilku rzeczach, które mogą zaważyć o sukcesie w sprzedaży, czy okresie w jakim uda im szybko dokonać transakcji.

W procesie sprzedaży nieruchomości bardzo istotna jest jej prezentacja, przy czym nie chodzi tu tylko o zaprezentowanie lokalu chcącym zobaczyć go osobom. Ważne jest także, aby przygotować odpowiednie zdjęcia do ogłoszeń prasowych czy internetowych, gdyż jak wiadomo kluczowe jest pierwsze wrażenie. Naturalnie należy zwrócić uwagę, aby zdjęcie nie było rozmyte czy nieostre, istotne jest również odpowiednie oświetlenie. Ponadto należy zdecydowanie unikać fotografowania włączonego telewizora lub suszącego się prania. Kadr powinien obejmować jak największą powierzchnię, wskazane jest więc zdjęcie całej łazienki, a nie samej umywalki. Dodatkowo warto sfotografować otoczenie nieruchomości oraz wykonać zdjęcia przedstawiające widok rozciągający się z okna.

Na zakończenie warto dodać jeszcze jedną radę dla osób planujących sprzedaż posiadanego lokalu mieszkalnego, mianowicie nie warto zbytnio przesadzać w opisie jego zalet. W swoim ogłoszeniu najlepiej opisać prawdziwy stan mieszkania oraz budynku, w którym się ono znajduje. Osoby, które będą zainteresowane i tak wcześniej czy później odwiedzą dany lokal i poznają jego faktyczny stan. Jeżeli będzie on w znacznym stopniu odbiegał od tego, jaki został opisany w ogłoszeniu, stracą zaufanie do sprzedającego i na pewno z niego zrezygnują.

Zobacz także: Co trzeba wiedzieć kupując mieszkanie na rynku wtórnym?

Data publikacji:

Ekspert:

Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Po ustaleniu ceny mieszkania powinniśmy zadać sobie pytanie, kto może być zainteresowany jego kupnem?
Po ustaleniu ceny mieszkania powinniśmy zadać sobie pytanie, kto może być zainteresowany jego kupnem?

Personel i Zarządzanie390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Sławomir Janiak

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK