| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Rynek wtórny > Jakie nieruchomości kupują Polacy?

Jakie nieruchomości kupują Polacy?

Duży dom z ogrodem, loft z nowoczesnym wnętrzem i widokiem na centrum miasta. Polacy coraz częściej decydują się na zakup luksusowego lokum.

Nieruchomościami z tego segmentu zwykle interesują się osoby zamożne – najbogatsza część społeczeństwa. Wydatek związany z kupnem takiego mieszkania lub domu to kilka milionów złotych. Dodatkowo, kryzys spowodował, że obecnie nie sprzedaje się nieruchomości, których budowa jeszcze się nie rozpoczęła. Warto więc kupować te, które już są w budowie, ponieważ w przyszłości ich cena może drastycznie wzrosnąć. Eksperci są jednogłośni w opinii, że inwestycja w luksusowe apartamenty jest dobrą lokatą kapitału. Właściciel takiego mieszkania może liczyć na długookresowy wzrost jego wartości. Obecna sytuacja na rynku nieruchomości jest idealna do zakupu luksusowej posiadłości, można je kupować taniej. Deweloperzy prześcigają się w upustach i pomysłach, jak uatrakcyjnić swoją ofertę. Liderem na rynku luksusowych apartamentów jest Warszawa, za nią znajduje się Kraków, Trójmiasto oraz Poznań.

Zobacz także: Gdzie kupić mieszkanie, które zapewni nam relaks?

Aby apartament zasłużył sobie na miano luksusowego musi spełniać kilka wymagań.
Mieszkanie powinno być umiejscowione z prestiżowej lokalizacji, mieć pokaźny metraż, oraz bardzo wysoki poziom wykonania i wykończenia.

Zobacz także: Jak Polacy wybierają nowe mieszkania?

Rynek nieruchomości luksusowych ma przed sobą duże perspektywy rozwoju. Na razie jednak niepewność co do przyszłej sytuacji gospodarczej powstrzymuje większą aktywność inwestorów w tym segmencie. W miarę dalszego bogacenia się Polaków i w związku z otwarciem Polski na świat, krajowy rynek nieruchomości luksusowych będzie się rozwijał.

reklama

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Kryzys spowodował, że obecnie nie sprzedaje się nieruchomości, których budowa jeszcze się nie rozpoczęła. Warto więc kupować te, które już są w budowie, ponieważ w przyszłości ich cena może drastycznie wzrosnąć
Kryzys spowodował, że obecnie nie sprzedaje się nieruchomości, których budowa jeszcze się nie rozpoczęła. Warto więc kupować te, które już są w budowie, ponieważ w przyszłości ich cena może drastycznie wzrosnąć

Personel i Zarządzanie 4/201742.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje. Castrol od zawsze kładzie nacisk na opracowywanie środków smarnych najwyższej jakości. W tym celu stworzył zaawansowane centra technologiczne, działające w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol posiada dostęp do wszystkich typów baz oraz dodatków olejowych, dzięki czemu do każdego z produkowanych przez siebie środków smarnych może dobierać najlepsze bazy i dodatki z całego świata.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »