| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Rynek wtórny > Jak skutecznie sprzedać nieruchomość w Internecie?

Jak skutecznie sprzedać nieruchomość w Internecie?


Proces sprzedaży mieszkania lub domu powinniśmy zacząć od odpowiedniej promocji naszej oferty w Sieci. Popularną formą dotarcia do dużej ilości potencjalnych nabywców są internetowe serwisy ogłoszeniowe. Co zrobić, aby oferta przyciągnęła uwagę użytkownika, w którego zasięgu znajdują się tysiące propozycji?

Ogłoszenie to swoista wizytówka oferowanego przez nas mieszkania lub domu. Od wyglądu oferty oraz ilości i jakości udostępnianych informacji zależy czy oglądający będzie chciał zobaczyć nieruchomość na żywo. Dlatego przygotowując ogłoszenie, warto poświęcić pewnym elementom więcej czasu, by w pełni ukazać potencjał sprzedawanej nieruchomości.
Przede wszystkim opisujmy szczegółowo – nigdy nie wiemy na co kupujący zwróci większą uwagę. Podstawowe informacje to metraż całej nieruchomości, a także liczba pokoi i ich wielkość. Pisząc o lokalizacji wskażmy dzielnicę oraz podajmy w miarę dokładny adres, a także określmy dostępność komunikacji, infrastruktury usługowo-handlowej, bliskość szkół, placów zabaw lub terenów zielonych. W przypadku mieszkania ważne jest usytuowanie, czyli przykładowo na którym piętrze oraz po której stronie budynku się znajduje. Zaznaczmy związane z tym korzyści, takie jak ładny widok za oknem czy korzystne nasłonecznienie pomieszczeń.

Ważne są również zastosowane rozwiązania, takie jak obecność kominka, kuchni z dostępem do światła dziennego czy wielkość balkonu. Jeśli lokal posiada miejsce parkingowe lub garaż za dodatkową opłatą, koniecznie zaznaczmy to w ogłoszeniu, aby nie zostać posądzonym o zamierzone zaniżenie ceny mieszkania. 

Nieruchomość po remoncie jest bardziej atrakcyjna, dlatego jeśli odświeżaliśmy mieszkanie, napiszmy o tym w ogłoszeniu. Podajmy zakres przeprowadzonych prac remontowych oraz datę, kiedy miały miejsce.

Po przygotowaniu opisu nieruchomości, kolejnym krokiem powinno być stworzenie tytułu ogłoszenia. To on decyduje o tym czy użytkownik wejdzie z listy wyników w szczegóły danej oferty. Powinien zatem zawierać krótką informację na temat tego, czego dotyczy ogłoszenie i wskazywać na największy atut nieruchomości.

Pamiętajmy, że osoby zainteresowane kupnem mieszkania lub domu, zanim zdecydują się odpowiedzieć na ofertę, chcą zobaczyć jak lokal wygląda. Dlatego do opisu nieruchomości obowiązkowo dołączone powinny być zdjęcia. Fotografie potwierdzają informacje zawarte w opisie oraz pokazują jak wygląda mieszkanie. Warto dodać maksymalną ilość zdjęć, by zobrazować jak najwięcej szczegółów istotnych dla kupującego.

Zdjęcia powinny być zróżnicowane. Nie ma potrzeby dołączania fotografii ukazujących jeden pokój z trzech podobnych perspektyw, ważne jest natomiast, aby sfotografować wszystkie pomieszczenia. Warto pokazać również widok za oknem, jeśli jest on atutem nieruchomości, a także blok, w którym znajduje się mieszkanie lub w przypadku domu – otoczenie budynku. Zdjęcia róbmy przy dziennym świetle. Przed rozpoczęciem sesji usuńmy z widoku zbędne przedmioty i osobiste rzeczy, by lokal wyglądał jak najbardziej uniwersalnie.

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Do opisu nieruchomości obowiązkowo dołączone powinny być zdjęcia
Do opisu nieruchomości obowiązkowo dołączone powinny być zdjęcia

Kodeks pracy 2018. Praktyczny komentarz z przykładami STANDARD89.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Forum Od-nowa

Organizacja non-profit

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK