| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Rynek wtórny > Jakie informacje z księgi wieczystej znajdziemy w sieci?

Jakie informacje z księgi wieczystej znajdziemy w sieci?


Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło internetowy dostęp do ksiąg wieczystych. Dzięki temu uzyskaliśmy dostęp do 12 mln z 18,8 mln istniejących ksiąg wieczystych.

Musimy jednak wiedzieć, że dzięki zdalnemu przeglądaniu ksiąg, nie uda nam się uzyskać odpisu księgi. W tym celu cały czas musimy udać się do sądu wieczysto księgowego. Mimo to, internetowy dostęp do KW bardzo ułatwi sytuację osobie, która za kilka chwil ma zamiar zakupić nieruchomość.

Tuż przed podpisaniem aktu notarialnego, kupujący ma możliwość na sprawdzenie, czy w księdze nie pojawiła się wzmianka o nowym wniosku. Kolejną sytuacją, w której elektroniczny dostęp do ksiąg wieczystych ułatwi nam życie to taka, w której kupujący jeszcze przed obejrzeniem mieszkania mogą zaznajomić sie z sytuacją prawną nieruchomości. Dzięki temu zaoszczędzimy czas. Musimy jednak pamiętać, że księgi wieczyste należą do skomplikowanych dokumentów. Osoba mająca z nimi do czynienia pierwszy raz może mieć problem z odczytaniem informacji jakie się w niej znajdują. Wówczas potrzebna będzie rozmowa z ekspertem.

Na prawdziwy przełom w kwestii zdalnego przeglądania KW będziemy musieli trochę poczekać. W latach 2011–2012 Ministerstwo planuje umożliwić składanie wniosków o dokonaniu zmiany w księdze, oraz uzyskiwania odpisów z ksiąg wieczystych.

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Mimo to, internetowy dostęp do KW bardzo ułatwi sytuację osobie, która za kilka chwil ma zamiar zakupić nieruchomość
Mimo to, internetowy dostęp do KW bardzo ułatwi sytuację osobie, która za kilka chwil ma zamiar zakupić nieruchomość

Personel i Zarządzanie – prenumerata390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Hoffmann

dyrektor sieci zewnętrznej Aureus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK