| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Rynek wtórny > Ogłoszenia o sprzedaży mieszkania - jak nie dać się oszukać?

Ogłoszenia o sprzedaży mieszkania - jak nie dać się oszukać?


By podnieść atrakcyjność swojego lokalu sprzedający używają wielu sztuczek. Zawyżony metraż, szybki dojazd do centrum… to informacje, które musimy koniecznie zweryfikować przed zakupem lokalu.


Najczęstszą niezgodnością przy podawaniu walorów mieszkania jest opis jego stanu technicznego. Kupujący nie może stwierdzić czy mieszkanie wymaga generalnego remontu czy tylko kilku poprawek.

Kolejnym trikiem na wzbudzenie zainteresowania nieruchomością przez sprzedającego jest podanie fałszywej informacji na temat technologii budowy. Kamienica z cegły okazuje się blokiem z wielkiej płyty. Często ukrywany jest faktyczny stan techniczny budynku. W ogłoszeniu zapewniają nas, że w bloku został przeprowadzony remont - została wymieniona np instalacja elektryczna lub grzewcza. Wizyta w spółdzielni mieszkaniowej powinna rozwiać wszystkie nasze wątpliwości.

Warto wiedzieć, że słabe strony mieszkania nie są ujawniane w ogłoszeniu. Wysokość piętra lub strony na które wychodzą okna lub lokalizacja w jakiej znajduje się budynek często nie są opisane, gdy są słabą stroną mieszkania.

Kolejnym nadużyciem jest opis w jakim miejscu znajduje się mieszkanie. Często lokal opisany jako ‘’dość cichy’’ okazuje się jednak głośny, a podany przez sprzedającego dojazd do centrum jest zazwyczaj nierealny biorąc pod uwagę korki tworzące się w godzinach szczytu. Zaniżane są również opłaty związane z ogrzewaniem lub czynszem. Dzięki temu zabiegowi sprzedający mają nadzieję uatrakcyjnić swoją ofertę.

Większość z tych informacji łatwo zweryfikować przy oglądaniu mieszkania. Inne możemy sprawdzić w spółdzielni mieszkaniowej (np. informacje na temat remontów czy opłat). Warto też zajrzeć do dokumentu potwierdzającego nabycie mieszkania przez właściciela. Tam powinniśmy znaleźć informacje o powierzchni lokalu.

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Zaniżane są również opłaty związane z ogrzewaniem lub czynszem
Zaniżane są również opłaty związane z ogrzewaniem lub czynszem

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brokerska CDS

CDS działa jako kancelaria doradcza, której misją jest ochrona interesów przewoźników i spedytorów poprzez świadczenie usług w zakresie obsługi ubezpieczeń transportowych (OC przewoźnika, OC spedytora i Cargo) oraz pozasądowej i sądowej obsługi roszczeń i szkód powstałych w transporcie. Świadczymy również usługi związane z zarządzaniem ryzykiem transportowym, a także przeprowadzamy audyty i szkolenia z zakresu prawa przewozowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK